Aktualizováno 22.8. 2016 08:36
video cenný triumf

Karolína Plíšková ovládla turnaj v Cincinnati a zachránila Serenu!

Zdroj: TV Nova

Tenistka Karolína Plíšková se v Cincinnati nezastavila ani ve finále. V něm porazila Němku Angelik Kerbrovou 2:0 na sety a mohla tak slavit zatím nejcennější titul kariéry.

Soupeřka Karolíny Plíškové přitom měla o motivaci postaráno, v případě výhry by Kerberová sesadila Serenu Wiliamsovou z pozice světové jedničky. To se ale nestalo. Česká tenistka zvládla finále v Cincinati famózním způsobem a nad Kerberovou zvítězila 6:3 a 6:1.

Karolína Plíšková tak mohla slavit svůj celkově šestý titul v kariéře. "Angie odehrála skvělý týden a myslím, že po celý rok odvádí úžasnou práci," řekla při slavnostním ceremoniálu Plíšková. "Vím, že hrála o místo světové jedničky. Myslím, že si zasloužíš být číslo jedna. Možná příště," dodala směrem k soupeřce.

Karolína Plíšková
Zdroj: profimedia.cz Karolína Plíšková

Za titul inkasuje prémii 515 tisíc dolarů (asi 12 milionů korun) a zároveň se posune do role české jedničky. V žebříčku se těsně přiblíží zpět k elitní desítce na jedenácté místo, o tři příčky před bronzovou olympijskou medailistku Petru Kvitovou.

Ve čtyřhře se dařilo Barboře Strýcové. Ta s Indkou Mirzaovou vyhrála v Cincinati hned první společný turnaj. Mezi muži pak ve finále dvouhry uspěl chorvat Marin Čilič, který v boji o titul zdolal favorizovaného Andyho Maryho ve dvou setech 6:4 a 7:5.