Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 10. 2017
Zpověď Bývalá jednička

Plíšková o těžkém dětství: Táta ve vězení? Moc nám chyběl!

Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia
Karolína Plíšková

Ještě nedávno vládla ženskému tenisovému trůnu. Bývalá světová jednička Karolína Plíšková je úspěšná sportovkyně a zdá se, že ty nejhorší časy má za sebou. Její fanoušci zřejmě ví, že se v dětství musela vyrovnat s tím, že její otec byl ve vězení. Právě o tomto období se rozpovídala v rozhovoru pro magazín Today.

Narodila se v Lounech, kde i vyrůstala a až do jejích třinácti let žila spokojené dětství. Jenže právě v této době začalo velmi těžké životní období pro ní, její sestru i Plíškových maminku. Ta byla ženou v domácnosti proto, aby se mohla svým dcerám plně věnovat. Plíškové otec Radek se ale zapletl do padělání cigaret a skončil ve vězení. Všechno muselo být rázem jinak.

 


Pro Karolínu Plíškovou to byly jedny z nejhorších časů, na které by raději zapomněla. "Strašně těžké období. Bylo nám třináct let a ten šok z toho byl obrovský. Nejdřív šel táta do vězení na dva roky, pak byl pět let doma a pak tam šel znovu na další rok," vyprávěla pro magazín Today Plíšková.

 


Tato špatná zkušenost ji však velmi zocelila, stejně tak i její sestru Kristýnu. "Jsme silnější než holky, které mají všechno. Našly jsme svojí životní cestu. Ničeho nelituji," pokračovala česká tenistka, která ještě nedávno vládla ženskému žebříčku. "Moc nám chyběl, ale mé rodině – mámě a sestře, to dalo spoustu sil k boji. Osobně mi to pomohlo. Musely jsme si poradit. Do té doby jsme měli všechno a najednou nic," dodala Plíšková.

lju TN.cz