Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 9. 2017
WTA Turnaj žen

Plíšková nestačila na Kerberovou. V Tokiu končí ve čtvrtfinále!

Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Karolína Plíšková si po US Open na turnaji v Tokiu chuť příliš nespravila. Ve čtvrtfinále prohrála v Japonsku s Němkou Angelique Kerber 6:7 a 5:7. Lounská rodačka si tak nadále udrží čtvrtou příčku v žebříčku WTA.

Po Wimbledonu se Karolína Plíšková stala jako první Češka v historii světovou jedničkou (Martina Navrátilová vládla už jako Američanka). Jenže na ženské špici se udržela jen osm týdnů, po kterých ji vystřídala Španělka Garbine Muguruzaová. Stalo se tak po US Open.

 


Po americkém grandslamu následoval turnaj v Tokiu. Ani ten se Plíškové příliš nepovedl. Ve čtvrtfinále narazila na Němku Angelique Kerberovou, která byla rovněž světovou jedničkou a to mezi lety 2016 a 2017. I ona se ale postupně propadala a to až na průběžně čtrnáctou pozici.

 


Karolína Plíšková s Kerberovou předvedla vyrovnanou bitvu. První set v Japonsku skončil až v tiebreaku, jenže lépe pro německou tenistku. I druhá sada skončila po dvanácté hře, ale i v té byla lepší Kerberová, která tak vyhrála 7:5 a celkově 2:0.

lju TN.cz