Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.11. 2018 18:59
velká škoda nečekaná ztráta

Plíšková je zraněná! Češky budou hrát finále Fed Cupu bez opory

Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia
Karolína Plíšková

Česká tenisová dvojka Karolína Plíšková kvůli natrženému lýtkovému svalu a obnoveným chronickým problémům se zápěstím nenastoupí ve finále Fed Cupu proti USA. Kapitán Petr Pála do týmu povolal deblistku Barboru Krejčíkovou.

Český tým změnu v sestavě oznámil v tiskové zprávě a na sociálních sítích.

"Už v Singapuru byly dny, kdy mě bolela i chůze a cítila jsem se hrozně. S koncem sezóny má ale každý bolístky a tak jsem jim nepřikládala velkou váhu. Na finále jsem se moc těšila, ale po vyšetření u profesora Koláře je můj start vyloučený. Hrozně mě to mrzí. Máme natolik silný tým, že mě holky zastoupí a já jim budu moc držet palce!" sdělila Karolína Plíšková.

Zápas se uskuteční 10. a 11. listopadu ve vyprodané pražské O2 areně. V sestavě jsou dvojnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová, Barbora Strýcová a Kateřina Siniaková, která tvoří s Krejčíkovu aktuálně nejlepší deblový pár světa.

Americká kapitánka Kathy Rinaldiová do Prahy přiveze Danielle Collinsovou, Sofii Keninovou, Alison Riskeovou a deblistku s českými kořeny Nicole Melicharovou. V týmu chybí Serena Williamsová, Sloane Stephensová či Madison Keysová.

ram TN.cz