Aktualizováno 22.9. 2018 09:18
Vyrovnané semifinále

Plíšková je nezastavitelná! Ve finále ji čeká vítězka US Open

Karolína Plíšková

Karolína Plíšková si zahraje o další titul! V Tokiu zvládla semifinálovou bitvu s Vekičovou, když ji porazila ve třech setech 6:2, 4:6 a 6:3. Ve finále vyzve vítězku US Open Japonku Ósakaovou.

Vekičová je v žebříčku WTA až v páté desítce, přesto na ni v Tokiu nevyzrály už dvě tenistky TOP 10. Sloane Stephensová a Caroline Garciová. Třetí skalp ale Vekičová nezískala. Proti světové osmičce ztratila hned v úvodu dvakrát podání a Karolína Plíšková slavila po půl hodině zisk prvního setu.

Ve druhém vedla česká tenistka už 3:1, ale Vekičová se chytla zbytečných chyb své soupeřky a dokázala vyhrát čtyři hry v řadě a vynutit si tak třetí set. V něm zúročila své zkušenosti Karolína Plíšková. Jednalo se totiž už o její třetí třísetovou bitvu na tomto turnaji. V úvodu prolomila podání své soupeřky a náskok si udržela aý do samotného závěru. Utkání navíc stylově zakončila při servisu Vekičové.

Ve finále ji čeká vítězka posledního grandslamu Ósakaová. Světová sedmička porazila Italku Giorgiovou bleskově za 72 minut 6:2, 6:3. Na domácím turnaji navíc neztratila ani set.

Plíšková hrála s touto japonskou soupeřkou už dvakrát. Před dvěma lety Japonka za stavu 1:1 vzdala, letos Plíškovou snadno přejela 6:2, 6:3.