Publikováno 24. 4. 2018
nhl play off

Plekanec gólem a nahrávkou vyrovnal stav série s Bostonem!

Tomáš Plekanec

Hokejisté Toronta v play off NHL ještě nekončí! Postaral se o to český útočník Tomáš Plekanec, který gólem a asistencí pomohl k výhře Maple Leafs 3:1 nad Bostonem. Stav série je tak 3:3 na zápasy a o postupujícím tak rozhodne až středeční duel na ledě Bruins.

Jako první šel do vedení Boston zkraje druhé třetiny. Centr David Krejčí uspěl na buly a posunul puk na forvarda Jakea DeBruska, který prostřelil brankáře Frederika Andersena.

Už za 35 vteřin ale z dorážky srovnal střední útočník William Nylander. Nedlouho poté Maple Leafs znovu skórovali, ale kvůli nedovolenému bránění gólmanovi Tuukku Raskovi rozhodčí branku neuznali.

Sestřih ze zápasu Toronto - Boston VIDEO:

Rozdílová trefa se zrodila v 34. minutě, kdy centr Mitchell Marner bekhendovou střelou z otočky překonal Raska. Nahrávkou k ní přispěl i Plekanec. Kladenský rodák stvrdil vítězství kanadského celku do prázdné branky při power play hostů. Stejně jako před pěti lety rozhodne sérii dvou tradičních mužstev až sedmý duel.