Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 8. 2017
Vídeň Mistrovství světa

Po Kolocové s Kvapilovou jde dál i Sluková s Hermannovou!

Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou
Zdroj: facebook

Oba české páry plážových volejbalistek postoupily na mistrovství světa ve Vídni do osmifinále. Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková po velké bitvě porazily v prvním kole play off třetí nasazené Brazilky Agathu s Dudou po setech 21:16, 19:21, 16:14. Kristýna Hoidarová Kolocová a Michala Kvapilová měly výrazně méně práce s nizozemskou dvojicí Manon Flierová, Marleen Van Ierselová, kterou zdolaly 21:12, 21:17.

 O postup mezi nejlepší osmičku se Hoidarová Kolocová a Kvapilová ve čtvrtek utkají s turnajovými pětkami Summer Rossovou a Brooke Sweatovou z USA. Šestý nasazený pár Hermannová, Nausch Sluková v osmifinále změří síly s jinými Američankami Lauren Fendrickovou a April Rossovou, mistryní světa z roku 2009 a dvojnásobnou olympijskou medailistkou.

 

 

 

Hoidarová Kolocová s Kvapilovou, které vyhrály všechny zápasy ve skupině poměrem 2:1, se v prvním setu rychle ujaly vedení a náskok postupně zvyšovaly až na konečných devět bodů rozdílu. Těžily především z chyb vysoké Flierové, která hodně kazila podání. "Byl to specifický zápas, protože soupeřky udělaly hodně chyb, ale to jsme čekaly. Přizpůsobily jsem tomu hru a zvolily správnou taktiku. Zápas se odvíjel přesně podle očekávaného scénáře," řekla Hoidarová Kolocová.

 

Druhá sada byla vyrovnanější, Češky prohrávaly 4:6 a 8:10. "Věděly jsme, že zase přijdou s chybami a nebyl důvod se nechat vystresovat," uvedla Hoidarová Kolocová. Češky skutečně otočily na 12:10 a zvládly i koncovku.

 

Kvapilová v utkání dobře blokovala a dva body připsala i po podání, kterému pomohla na půlku soupeře síť. "Tlačíme, tlačíme a pak přijde štěstí," usmála se Kvapilová. Po 33 minutách právě ona proměnila smečí druhý mečbol.

 

Na světovém šampionátu skončí Hoidarová Kolocová s Kvapilovou nejhůře na děleném devátém místě a pro obě jde o nejlepší výsledek v kariéře. "Říkala jsem si, že by postup do osmifinále konečně mohl vyjít. Mám ohromnou radost, že se to podařilo a prolomila jsem s Míšou brány osmifinále," zářila Hoidarová Kolocová, která na předešlých třech MS skončila v páru ještě se Slukovou vždy sedmnáctá. Kvapilová je na mistrovství světa poprvé.

 

S Američankami Rossovou a Sweatovou se letos střetly ve Fort Lauderdale a ve čtvrtfinále jasně prohrály ve dvou setech. "Snad to bude tentokrát vyrovnaná hra," doufala Kvapilová a Hoidarová Kolocová dodala: "Nepodlehneme uspokojení, že jsme deváté. Budeme se snažit a chceme jít dál. Když budeme hrát dobře, není tu žádný nepřekonatelný tým."

 

ČTK TN.cz