Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.10. 2018 18:10
Tragédie Smutný příběh

Plavecké neštěstí: Juniorská šampionka zemřela při požáru

Tazmina Pughová
Zdroj: facebook

Velká tragédie zasáhla anglický sport. Osmnáctiletá talentovaná plavkyně zemřela při požáru domu i se svým přítelem. Tazmina Pughová patřila k medailovým nadějím pro Olympijské hry v Tokiu v roce 2020.

Pughová na sebe poprvé upozornila v roce 2015 na Hrách Commonwealthu pro mládež, kde v patnácti letech vybojovala bronzovou medaili. Ve stejném roce stanovila časem 26.82 sekund Britský juniorský rekord na 50 metrů motýlkem.


O rok později se stala evropskou šampionkou na 200 metrech znakem a bylo jasné, že bude mít šanci se prosadit i mezi dospělými. O tom, zda by se jí to podařilo, se už nikdo nedozví. V neděli v noci zemřela i se svým jedenadvacetiletým přítelem při požáru domu nedaleko Birminghamu.


„Neexistují slova, která by popsala ztrátu tak mladého života, s tolika nadějemi. Taz byla inspirativní plavkyně, která měla vždy čas na mladší plavce, kteří byli okouzleni jejím talentem,“ vyjádřil se k tragédii její plavecký klub.


„Budeš nám navždy chybět, pořádně to tam nahoře rozjeď.“

„Nikdy na tebe nezapomeneme.“

„Stále nemůžu uvěřit tomu, co právě čtu. Jsem tak rád, že jsem tě potkal, ale nikdy by mě nenapadlo, že to bylo naposledy.“

Vzkazy, které zaplnily vysokou školu, na kterou Tazmina nedávno začala chodit a a reprezentovala ji v plavání. Kvůli tragickému požáru ji už ale nikdy nedostuduje.

hp TN.cz