Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 8. 2017
sen jedinečná možnost

Pixbo jako sen! Mladík Juha bude hrát za slavný klub na Czech Open

Josef Juha
Zdroj: florbal.cz
Josef Juha

Je to pro něj nová výzva. Mladý talent Josef Juha se rozhodl, že už v 18 letech zkusí štěstí ve Švédsku. Od nové sezony bude působit ve slavném florbalovém klubu Pixbo Wallenstam. A premiéru si může odbýt v Praze! Na turnaje Czech Open, který začne ve čtvrtek.

V nejvyšší juniorské soutěži si Juha za Bohemians v poslední sezóně v základní části připsal 67 bodů a byl nejproduktivnějším hráčem celé ligy. 

Výrazně na sebe upozornil nejen jako hráč Bohemky, ale i na juniorském světovém šampionátu. V rozhodujícím zápase o bronz byl vyhlášen nejlepším hráčem, když se na vítězství podílel brankou a dvěma asistencemi.


Velkým snem Josefa Juhy bylo, zahrát si švédskou Superligu, konkrétně v dresu Pixbu Wallenstam, jak prozradil na klubovém webu.


„Vždycky to bylo Pixbo. Před čtyřmi lety v rozhovoru po Prague Games mi byla položena otázka, jaký je můj florbalový sen, a odpověď vždycky byla a bude Pixbo Wallenstam,“ říká bronzový medailista z letošního juniorského MS.


Teď už je to jen na něm, zda si vybojuje místo v prvním týmu.


Na jeho snažení se můžete podívat i díky webu novasport.tv, který bude vysílat přímé přenosy z celého turnaje. Finálové utkání Czech Open 2017 pak vysílá NOVA Sport 1 ve neděli 13. srpna od 15:15.

ram TN.cz