nova sport rozhodující zápas

Nápřah a bomba jako z děla! Pittsburgh je po roce opět ve finále

NHL
Zdroj: NHL media

Hokejisté Pittsburghu si zahrají finále Stanley Cupu. Rozhodl o tom sedmý zápas finále východní konference s Ottawou, kterou porazili v prodloužení 3:2 a před obhajobou titulu už jim stojí jen Nashville.

První gól diváci viděli v polovině utkání, když se za Penguins trefil Kunitz. Jenže Ottawa hned vyrovnala zásluhou Stonea.

Ve 52. minutě se prosadil domácí Schultz a hosté opět rychle vyrovnali díky Dzingelovi.

V prodloužení si více šancí vypracoval Pittsburgh a jejich aktivitu korunoval Kunitz, když střelou bez přípravy z vrcholu pravého kruhu našel volné místo nad vyrážečkou Craiga Andersona.

Finále Východní konference play off NHL - 7. zápas:

Pittsburgh - Ottawa 3:2 ve druhém prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 30. a 86. Kunitz, 52. Schultz - 31. Stone, 55. Dzingel. Střely na branku: 42:29. Diváci: 18.604. Hvězdy zápasu: 1. Kunitz, 2. Schultz (oba Pittsburgh), 3. Anderson (Ottawa). Konečný stav série: 4:3.