Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 12. 2017
UFC 218 Další galavečer

Pikantní odveta Hollawaye a Alda o titul? Nejen střet dvou těžkých vah!

Max Holloway
Zdroj: profimedia.cz
Max Holloway

Galavečer plný zábavy a skvěle poskládaných zápasů, to je ve zkratce zítřejší UFC 218. S vysílanou startovkou si UFC dalo opravdu záležet a stálí diváci již moc dobře ví, že se zítra rozhodně vyplatí přivstat. Kdo by si přeci nechal utéct odvetu o titul pérové váhy mezi světovou jedničkou a dvojkou, nebo střet těžkých vah, které většinu svých soupeřů posílaly velmi rychle k zemi? A to ani zdaleka není vše!

Max Holloway je ve svých 25 letech na cestě za možností stát se jedním z nejlepších zápasníků v UFC. 14 vyhraných zápasů je úchvatná bilance, zvláště když vezme v potaz, že posledních 11 vyhrál v řadě. Pro tohoto mladíka z Havaje opravdu neexistují limity a letos získaný titul nad legendou Josém Aldem je toho jasným důkazem. V zápase, kde jasně dominoval a dokázal svoji komplexnost, si získal pozornost všech odborníků v diskuzích o možné budoucí hvězdě UFC.

 

 

José Aldo byl pár let zpět v obdobné pozici. Vyhrával jeden zápas za druhým a dlouhých 10 let ho nikdo nedokázal porazit. Poté ovšem přišel fenomén z Irska - Conor McGregor. A za 13 vteřin bylo po rekordu. Poté sice získal titul zpět, když byl McGregorovi odebrán, ale ani ten mu dlouho nevydržel, protože přišel Maxův čas.

 

Odveta nabídne zajímavý pohled na to, jak se Aldo poučil z posledního zápasu, a jak dokáže tuto zkušenost zpeněžit. Nebo jestli se dokáže, zda podobně rychlé odvety s jednomyslným výsledkem nedávají příliš smysl. Nic to nemění na faktu, že Holloway je právoplatně favoritem.

 

 

Dokážete si představit nejděsivější místo na světě? Jedno takové by určitě bylo zítra v oktagonu, kde se střetnou dvě z nejsilnějších a nejděsivějších těžkých vah v UFC. Alistair Overeem, legenda bojových sportů, jež si prošla všemi většími organizacemi, si z většiny z nich ukořistila i titul. Pás šampiona UFC mu však ve sbírce chybí a i to je důvod, proč se stále drží ve špičce. Naopak Francis Ngannou je relativní nováček, který se v UFC objevil před dvěma roky, ale za tu dobu se stal pro celou svou divizi postrachem.

 

Kamerunec s neuvěřitelným příběhem, který odcestoval bez peněz do Francie, kde býval jistou dobu bezdomovcem, ze sebe dokázal vytvořit profesionálního zápasníka, jež je tváří mnoha kampaní spojených s UFC. Hrozivá síla, kterou Ngannou disponuje, z něj dělá favorita, ale odepisovat velezkušeného Overeema by bylo čisté šílenství. Střet mladé krve a zkušeností také rozhodne, kdo bude dalším vyzyvatelem současného šampiona Stipeho Miocice.

 

 

Představené dva zápasy by vyprodaly i leckterou arénu, ale je zde i další zápas, který bude lidi zvedat ze sedaček. Justin Gaethje se utká s bývalým šampionem Eddiem Alvarezem o označení „nejnásilnějšího zápasníka“. Oba dva jsou vyznavači tvdých přestřelek v postoji a jejich soupeři většinou neodchází ze zápasu, jako z procházky parkem. Krev, emoce a opravdu tuhé kořínky jsou ingrediencemi pro tento zápas, jež mnozí dopředu označují za zápas roku a to ani nezačal!

 

Aby byla startovka úplná, tak se střetnou i muší váhy Henry Cejudo a Sergio Pettis. I vítěz tohoto zápasu bude velmi blízko titulu a mohl by vyzvat neporazitelného Demetriouse Johnsona. Čest otevřít celou startovku budou mít dívky, konkrétně Michelle Waterson a Tecia Torres.

 

Galavečer začíná jako obvykle ve 4:00 za doprovodu českých komentátorů na stanici NOVA Sport 2 a portálu VOYO.

Lukáš Zduba TN.cz