Publikováno 19. 11. 2018
fotbal anglie s chorvatskem

Pickford vychytal Chorvaty s tahákem! Co si napsal na lahev?

Jordan Pickford

Fotbalisté Anglie dokázali v Lize národů otočit duel s Chorvatskem a po výhře 2:1 ovládli skupinu A4. Britský brankář Jordan Pickford, ale nechtěl před zápasem ponechat nic náhodě a na láhev s pitím si napsal několik poznámek.

Zatímco Angličané mohli slavit, Chorvaté sestupují do druhé ligy spolu s Německem, Polskem a Islandem.

Zápas se přitom pro Modričovu partu vyvíjel celkem nadějně, když od 57. minuty vedli po brance Andreje Kramariče. Anglie ale nechtěla pochopitelně prohrát a v závěru si vytvořila tlak. V 77. minutě po dlouhém autu Joea Gomeze vrátil míč před prázdnou branku Harry Kane a střídající Jesse Lingard srovnal.

14

Lahev Jordana Pickforda

Hodnocení:

Pickford ukázal, proč je v národním týmu jedničkou, když předvedl několik skvělých zákroků. Britské novináře navíc zaujalo, že si na láhev s pitím napsal spoustu poznámek. Jak se později ukázalo, byla to jména chorvatských hráčů a k nim směr, kam by případně kopali penaltu.

Pět minut před koncem pak po centru z přímého kopu Kane ve skluzu zařídil obrat. Kanonýr Tottenhamu se v reprezentaci trefil po 747 minutách poprvé od MS.