Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 6. 2017
blog názory expertů

Petr Janouch: Mají Golden State předplacen další titul v NBA?

Petr Janouch
Zdroj: TN.cz

Sezona NBA skončila před pár dny a Warriors stále ještě oslavují, ale už teď se začíná mluvit o sezóně příští. A hlavním tématem je: Může vůbec někdo sesadit současné krále ligy z jejich trůnu? Server ESPN udělal mezi odborníky okamžitě po skončení finále anketu a její výsledky jsou naprosto jednoznačné – Warriors budou šampiony i příští rok. Má tedy vůbec cenu, aby se soupeři příští sezónu o něco snažili?

Podobná čísla ještě tato obvyklá anketa nezažila. Zatímco Cleveland má podle expertů šanci 62,2% na to, že vyhraje Východní konferenci (Boston 28,9%, nikdo další se nedostal přes 5%), tak na Západě je to podle nich naprosto jednoznačné – Warriors dostali čistých 100%. A pokud jde o šance ve finále, ve kterém se očekává další repríza Warriors vs. Cavaliers, tak šance Clevelandu jsou údajně 2,2% a Golden State 97,8%. Tak to už by se asi mohla trofej Larryho O´Briena předávat už rovnou pro rok 2018.

 

Je to pro zbytek ligy opravdu tak beznadějné? Pravdou je, že pokud Warriors zůstanou zdraví a nezmění jádro týmu, mohou dominovat NBA po mnoho let. Jednou z jejich zásadních výhod je to, že mají oproti svým současným největším soupeřům daleko mladší tým. Základní ose týmu Durant, Curry, Thompson a Green je totiž mezi 27 a 29 lety. Pro srovnání – z osmi nejvytěžovanějších hráčů Clevelandu jich celých šest má za sebou (většinou už docela dlouho) třicáté narozeniny. LeBronu Jamesovi bude na konci tohoto roku 33 let.

 

 

San Antonio, které do zranění Kawhie Leonard v prvním zápase Finále Západní konference Warriors hodně zle trápilo, má také své problémy – Manu Ginobili v létě oslaví čtyřicetiny a těžko říct, jestli bude ještě vůbec hrát, Pau Gasolo bude mít v létě 37.narozeniny (a v sérii proti Warriors bylo jasně vidět, jak mu už chybí rychlost), Tonymu Parkerovi (který kvůli zranění v play-off téměř nehrál), bylo před pár týdny 35 let. A LaMarcus Aldridge (31 let) není spokojen se svou rolí v týmu a zřejmě přestoupí jinam.

 

 

Existují ale samozřejmě reálné možnosti, aby některé týmy posílily natolik, že by mohly být pro Warriors vážnou konkurencí, a jedním z hlavních témat posledních dnů v NBA je potenciální příchod superhvězdy Indiany Paula George do Clevelandu. Georgovi končí příští rok smlouva a dal svému týmu jasně najevo, že přestoupí jinam – a tak je Indiana ochotná jednat o jeho přestupu už teď.

 

Potíž je v tom, že George chce údajně v roce 2018 podepsat smouvu s Lakers, a tak by Cleveland hodně riskoval, pokud by kvůli němu obětoval příliš mnoho. Je ale jasné, že pokud by měli příští rok Cavs osu týmu dejme tomu LeBron James, Kyrie Irving a Paul George, mohlo by to být hodně zajímavé. Nezbývá, než se nechat překvapit, co se bude v příštích dnech a týdnech dít…

TN.cz