Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 6. 2016
Euro 2016 statistiky

Petr Čech stanovil rekord EURO! Radost z něj ale mít nebude...

Petr Čech při zápase proti Turecku
Zdroj: Profimedia

Reprezentační brankář Petr Čech byl jedním z mála fotbalistů, kteří na evropském šampionátu snesli přísnější měřítka. Nakonec ale i on musel skousnout vyřazení už v základní skupině. Navíc si připsal rekord, s nímž se ale těžko bude někde chlubit.

Turečtí fotbalisté uštědřili českým protějškům lekci z produktivity. Za celý zápas trefili bránu Petra Čecha pouze dvakrát a pokaždé z toho byla tvrdá nechytatelná rána, proti níž neměla česká reprezentační jednička nejspíš šanci uspět. Celkem pak zkušený brankář kapituloval na turnaji pětkrát, čímž docílil zajímavého rekordu.
 

Fotbalový web goal.com si všiml, že v součtu s předchozími šampionáty, na nichž hájil reprezentační branku, inkasoval Čech už jednadvacet gólů, což je vůbec nejvíc ze všech strážců brány v historii mistrovství Evropy.
 

Vysoké číslo je ale pochopitelně odrazem počtu účastí Petra Čecha na vrcholné evropské reprezentační akci. Současný gólman Arsenalu byl na EURO poprvé už před dvanácti lety, když v Portugalsku pomohl k bronzovým medailím. Nechyběl ani na ME 2008 a 2012. Krátce před letošním mistrovstvím Evropy pak nastoupil ke svému 119. startu v reprezentačním dresu, čímž vytvořil nový rekord národního týmu.


Pozitiva zkrátka nad negativy markantně převyšují, ať si statistici říkají, co chtějí.
 

TN.cz