Aktualizováno 18.9. 2018 23:21
fotbal divoká přestřelka

Šlágr Ligy mistrů rozhodl Firmino, Liverpool udolal PSG v nastavení!

Liverpool slaví gól do sítě PSG

Ostře sledovaný zápas Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Paris St. Germain skončil po velkém dramatu vítězstvím domácích Reds v poměru 3:2. Hráči hostujícího PSG sice dohnali dvoubrankové manko, ale v nastaveném čase rozhodl Roberto Firmino.

Finalista minulého ročníku Liverpool ztratil dvoubrankový náskok, nakonec ale nad Paris St. Germain vyhrál 3:2 gólem Firmina v nastavení. Anglický celek zejména v první půli dominoval a šel do vedení po hlavičce Sturridge a penaltě Milnera po faulu na Wijnalduma. Jenže Meunier ještě do poločasu snížil a sedm minut před koncem hosté využili Salahovy chybné rozehrávky a Mbappé srovnal.

Mbappé však sám v nastavení ztrátou míče při kličce založil útok domácích a Firmino, které o víkendu jen se štěstím unikl vážnému zranění oka, střelou po zemi na vzdálenější tyč zápas rozhodl. Pro Firmina to byl jedenáctý zásah v dosavadních 14 zápasech v Lize mistrů. Lepší v historii soutěže je jen Ital Simone Inzaghi, který za prvních 14 utkání dal 12 branek.

Iker Casillas nastoupil v brance Porta už do své 20. sezony v Lize mistrů, což se mu povedlo jako prvnímu hráči v historii. Portu pomohl k remíze 1:1 na hřišti Schalke.

Crvena zvezda Bělehrad při premiéře v novodobé historii Ligy mistrů uhrála bezbrankovou remízu s Neapolí a protáhla sérii bez porážky na 31 soutěžních zápasů.

Bruggy – Borussia Dortmund 0:1 (0:0)
Branka: 85. Pulisic.

CZ Bělehrad – SSC Neapol 0:0 (0:0)

Galatasaray Istanbul – Lokomotiv Moskva 3:0 (1:0)
Branky: 9. G. Rodrigues, 67. Derdiyok, 90+4. Inan (pen.)

Liverpool – Paris St. Germain 3:2 (2:1)
Branky: 31. Sturridge, 36. Milner (pen.), 90+2. Firmino – 40. Meunier, 83. Mbappé.

AS Monaco – Atlético Madrid 1:2 (1:2)
Branky: 18. Grandsir – 31. D. Costa, 45+1. J. Giménez.

FC Schalke 04 – FC Porto 1:1 (0:0)
Branky: 64. Embolo – 75. Otávio (pen.)