Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 12. 2017
Fotbalista Poslední rozloučení

Pešiceho pohřeb: Zdrcené legendy Sparty i Slavie, rivalita šla stranou!

Pohřeb Josefa Pešiceho
Zdroj: ČTK / profimedia

Jen den po vánočních svátcích měl pohřeb legendární fotbalista Sparty a Slavie Josef Pešice. Ten zemřel 18. prosince ve věku 67 let na rakovinu. Na jeho poslední rozloučení, které se konalo ve strašnickém krematoriu, dorazily desítky lidí, včetně legend pražských S. Rivalita tentokrát rozhodně nebyla na místě.

Josef Pešice ve své kariéře působil jako asistent trenéra v pražské Spartě a jako hlavní kouč vedl Slavii. Za ty nastupoval i jako hráč. V roce 1978 slavil titul mistra se Zbrojovkou Brno. V roce 2013 byl i trenérem národního týmu.

 

 

Zemřel 18. prosince ve věku nedožitých 68 let. V dubnu mu lékaři museli kvůli rakovině odebrat část žaludku. Od té doby podstoupil spousty chemoterapií, a i když do poslední chvíle bojoval, svému nejtěžšímu životnímu soupeři nakonec podlehl. Dnes se s ním ve Strašnicích loučily desítky lidí.

 

19

GALERIE: Pohřeb Josefa Pešiceho. S legendou se loučily desítky lidí!

Zdroj: ČTK

Na pohřbu Josefa Pešiceho nechyběl ani trenér reprezentace Karel Jarolím.

Hodnocení:

 

"Josefu Pešicemu bezpochyby patří výrazné místo v historii československého a posléze českého fotbalu, odvedl pro něj obrovský kus skvělé práce a jeho odchod nás všechny velmi zasáhl. Takových osobností, které se výrazně prosadí v hráčské i trenérské kariéře, není mnoho. Za fotbalovou asociaci vyjadřuji všem pozůstalým upřímnou soustrast a cítíme s rodinou pana Pešiceho,“ uvedl předseda FAČR Martin Malík.

 

 

Svou kariéru začal ve Štěchovicích, ale do velkého fotbalu ho přivedla pražská Sparta, kde působil jako hráč v letech 1971-1975. Pak se přestěhoval do Brna a patřil k ústředním postavám tehdejší slavné éry Zbrojovky, se kterou získal její jediný mistrovský titul. Pět let jako hráč působil ve Slavii.

lju TN.cz