Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.1. 2017 18:44
trest logické řešení

Peníze, nebo vězení! Růžička má smůlu: Zpronevěra, potvrdil soud

Zdroj: TV Nova

Peněžitý trest 400.000 korun pro hokejového trenéra Vladimíra Růžičku za zpronevěru platí. Pravomocně ho dnes potvrdil pražský městský soud, který zamítl Růžičkovo odvolání. Když Růžička nezaplatí, půjde do vězení.

Současný kouč extraligového Chomutova si v době, kdy působil ve Slavii, ponechal půl milionu korun určených pro klub. Pokud Růžička trest vyměřený soudem nezaplatí, půjde na 16 měsíců do vězení.


Podle rozsudku převzal Růžička na jaře 2012 a poté v květnu 2013 na zimním stadionu v Edenu sponzorský dar od podnikatele Miroslava Palaščáka, a to pokaždé 250.000 korun. Peníze úmyslně nepředal klubu a nakládal s nimi jako s vlastními.

Na Palaščákovu výslovnou žádost je vrátil až v listopadu 2014, kdy už ve Slavii nepůsobil, a to ze soukromého účtu své manželky.


Růžička, jemuž hrozilo až pět let za mřížemi a který kvůli kauze opustil funkci reprezentačního kouče, vinu odmítal. K dnešnímu jednání nedorazil. Už dříve připustil, že peníze od Palaščáka přijal. Do účetnictví klubu se ale podle něj částka nedostala proto, že k ní měl podnikatel ještě dodat potřebné dokumenty, což neučinil.


Polehčující okolností byla pro Růžičku dosavadní bezúhonnost a to, že Palaščák dostal peníze nakonec zpátky. Státní zastupitelství pro trenéra původně požadovalo podmíněný trest odnětí svobody, žalobce však na začátku dnešního zasedání své odvolání stáhl. Odvolací senát tak Růžičkovi nemohl peněžitý trest zpřísnit.

čtk TN.cz

Diskuze

17.1. | 21:38 Martin Žákovský
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Tady je vidět, že spravedlnost je opravdu slepá. :-( Já bych zavřel Palščáka i s tím jeho advokátem Jehličkou. Nejdřív někdo někomu něco dá a pak se z toho udělá zločin. :-(
11.1. | 16:35 maxfox
7
Náhlasit nevhodný komentář
Myslím si,že ve vrcholovém sportu,kde se točí veliké peníze,je toto běžná věc.Podplácí se hráči,rozhodčí,kupují se zápasy,sport už není dávno čistý.Kdyby hráči dostávali peníze ze vstupného,pak by se snažili hrát,aby na zápasy chodilo hodně lidí.Peníze z reklam,to je zvrácenost.
11.1. | 16:11 tonny44
8
Náhlasit nevhodný komentář
Správně by měl být trestán i Palaščák starší za uplácení, ale žijeme přece v právním bordelu, takže nikdo neví dne ani hodiny, kdy se ocitne v lochu. A to kurrva není dobrý pocit. :-(((Kdyby Růžička mladýho Palaščáka vzal, bylo by ticho po pěšině. V kunnddě ta naše justice. :-(((
11.1. | 15:48 x x
10
Náhlasit nevhodný komentář
hajzl dobře mu tak.