Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.5. 2017 09:34
policejní odposlechy kauza dotace

Pelta si členy dotační komise sám vybíral! Chválil hlavně 'mafiánku'

Miroslav Pelta a Simona Kratochvílová
Zdroj: Profimedia

Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta to měl evidentně pěkně pohlídané. Nejen, že se v pronajatém pražském bytě scházel s náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou, ale dokonce s ní podle policejních dokumentů, které dostal k dispozici Radiožurnál, vybíral členy do expertní komise, která rozhodovala o milonech.

Členy si Pelta vybíral důkladně. Aby také ne, když šlo o téměř půl miliardy z takzvaných investičních dotací pro rok 2017. Z policejních odposlechů například vyplývá, že se s Kratochvílovou shodli na Soně Fáberové, která mimojiné působila jako ředitelka na odboru sportu na pražském magistrátu.

 

 

"Je od Karla," doplňuje Pelta, když mluví o Fáberové. Policie je přesvědčena, že tím myslí zastupitele Karla Březinu z ČSSD. Toho policie sice také zatkla, ale později propustila.

 

„Pan Březina na to vliv neměl. Řekl mi jako ředitelce odboru, že máme pomoci na ministerstvu, že tam máme obsadit pozici úředníka z kraje, ale nenašla jsem nikoho, kdo by zvládl číst takový objem projektů a nominovala jsem se tam sama," řekla Fáberová Radiožurnálu.

 

 

Nejspíš to ale nebyla náhoda, protože se Fáberová s Peltou velmi dobře znala. Podle odposlechů o ní Pelta mluví jako o "mafiánce" a je spokojen, že je komisi právě ona.

 

„Názvosloví pana Pelty se můžu jen smát, je to jeho osobitý slovník. Nebudu dávat určitě žádné vyjádření, jsem vázána mlčenlivostí, věc prověřuje policie. Jsem svědek a už na vaše dotazy nechci dál odpovídat,“ ukončila dotazy na otázky Fáberová.

 

 

Miroslava Peltu minulý týden převezli z vazební věznice do vazební nemocnice. Právník nechtěl jeho zdravotní stav komentovat, ale hovoří se o tom, že předsedovi fotbalové asociace se udělalo nevolno...a to dost.

mm TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.5. | 09:13 Petr Kelenda
11
Stejně potrestán nebude.Rath,Janoušek a Vitásková mají sedět v base a jsou ...
15.5. | 12:48 Helibert Svoboda
0
Kalenda:
15.5. | 14:13 Roman Skala
3
Náhlasit nevhodný komentář
Galérka měla vždy svůj slovník.
15.5. | 13:46 jhena
2
Náhlasit nevhodný komentář
tak dlouho si pod sebou podřezával větev, až se ucho utrhlo a on, osudu svého nehoden, po ůstech letí do **ven
15.5. | 12:51 Helibert Svoboda
1
Náhlasit nevhodný komentář
Kalenda, Kalenda - co ty víš o Vitáskové. Je vidět, že nic. Když je soudce umanutej debbbbil, řízenej politickou mafií, viník je postaven do role svědka a nevinný, který to chce napravit se stane odsouzeným, tak tomu říkám "stav justice v Čechách". Bože dej, ať už ty kreatury vymřou.
15.5. | 12:48 Helibert Svoboda
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kalenda:
15.5. | 12:16 kimy69
1
Náhlasit nevhodný komentář
U Pelty připadají v úvahu dvě diagnózy, moribundus coruptus, nebo rakovina justice. Spíš ale ta druhá. Za půl roku si to řekneme...
15.5. | 09:13 Petr Kelenda
11
Náhlasit nevhodný komentář
Stejně potrestán nebude.Rath,Janoušek a Vitásková mají sedět v base a jsou venku.Toto je stejný případ.Soudy jsou k ničemu.Soudy soudí jen chudáky.Na boháče prostě nemají.