Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.5. 2017 20:28
tajné schůzky za zamčenými dveřmi

Pelta si kvůli náměstkyni pronajímal byt! Co se tam dělo?

Zdroj: TV Nova

Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta momentálně sedí ve vyšetřovací vazbě kvůli kauze dotací ve sportu. Na povrch se ale pomalu derou další informace, jak měl Pelta s mininisterskou náměstkyní Simonou Kratochvílovou o pěnezích rozhodovat. Český rozhlas získal z policejních spisů informace, co se dělo za zavřenými dveřmi pronajatého bytu.

Podle kriminalistů se o stamilionových dotacích pro české sportovce nerozhodovalo v kancelářích ministerstva školství a s razítky, tak jak by se dalo čekat, ale v soukromém bytě, který si Pelta pronajal.

 

 

V centru Prahy, za zamčenými dveřmi a pěkně potají se Pelta s Kratochvílovou scházeli a tam měla náměstkyně rozdělovat, podle přání šéfa českého fotbalu. Podle detektivů tak Kratochvílová způsobila škodu téměř půl miliardy korun, uvádí Radiožurnál. No to byly tedy pěkné návštěvy, jen co je pravda.

 

 

Kratochvílová i její podřízený Zdeněk Bříza byli minulý týden obviněni. Jako klíčový vztah mezi jednotlivými aktéry celé kauzy pak policie označila právě ten mezi náměstkyní a Miroslavem Peltou.

 

 

Soud poslal nejmocnějšího muže českého fotbalu do vazby kvůli obavám z ovlivňování svědků a pokračování z trestné činnosti. Ministryně školství Kateřina Valachová kvůli kauze rezignovala a Kratochvílová s Březinou ve svých funkcích skončili.

mm TN.cz