Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 1. 2018
Fotbal Kauza

Pelta měl ovlivňovat soudkyni. Ta pak rozhodla v Berbrův prospěch!

Zdroj: TV Nova

Bývalý fotbalový boss Miroslav Pelta měl podle policie ovlivňovat pražskou soudkyni. Ta pak ve sporu s prvoligovým rozhodčím rozhodla ve prospěch fotbalového funkcionáře Romana Berbra. Informoval o tom Radiožurnál. Už dříve byl Pelta obviněn z údajného zneužívání sportovních dotací.

Bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta měl soudkyni z Obvodního soudu pro Prahu 9 Sylvu Mašínovou posílat především za fotbalem. Podle webu iRozhlas.cz dostávala Mašínová VIP vstupenky na zápasy pražské Sparty nebo fotbalové reprezentace.

 

 

Podívat se měla například do Londýna, Liverpoolu nebo New Yorku. Podle policie si měl Pelta tímto způsobem zajistit její přízeň a to i v případě jeho kamaráda Romana Berbra. Ten byl v soudním sporu s prvoligovým rozhodčím Tomáš Kovaříkem, který veřejně prohlásil, že Berbr rozhodčím ze zákulisí fakticky šéfuje. Místopředseda fotbalové asociace ho za tyto slova zažaloval a požadoval omluvu. Soudkyně Mašínová poté v líčení už po 45 minutách rozhodla v Berbrův prospěch, aniž by vyslechla nějakého svědka.

 

 

Pelta, Berbr a Mašínová, jsou tak podezřelí ze vzájemné domluvy na rozsudku. Bývalý fotbalový boss to prostřednictvím svého právníka odmítá. Berbr se k případu odmítl vyjádřit, stejně jako Mašinová, která i nadále soudí.

Jaroslav Brousil TN.cz