Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.5. 2017 14:11
vyšetřování dotace do sportu

Pelta má velké problémy: Z vazby ho odvezli do nemocnice

Zdroj: TV Nova

Na Miroslava Peltu toho bylo asi moc. Podle čtvrtečních zpráv webu deníku Právo byl zatčený fotbalový funkcionář převezen při vyšetřování dotačních podvodů do vazební nemocnice v Brně. Důvedem mají být neupřesněné zdravotní problémy.

Miroslav Pelta byl v průběhu vyšetřování držen ve věznici v Praze-Ruzyni už od 3. května. Po týdnu vazby se ale zřejmě zdravotní stav šéfa českého fotbalu zhoršil.„Ještě včera jsem za ním byl na Ruzyni. Měl nějaké zdravotní problémy, které ale nechci konkretizovat. Je možné, že se to mohlo zhoršit. Informaci o převozu ale nemám," řekl Právu právník Miroslav Pelty Bronislav Šerák."Teď mi volali z kanceláře, že přišlo vyrozumění o tom, že pan Pelta byl převezen k hospitalizaci do nemocnice vazební věznice v Brně. Informace o jeho zdravotním stavu nemám, jen nám to oficiálně oznámila vězeňská služba Ruzyně,"
sdělil poté Šerák ČTK.


"Hlavní je, aby byl pan Pelta v pořádku. Z technického pohledu to pro nás komplikace není," dodal s tím, že ve středu s Peltou osobně mluvil ještě ve vazbě v Ruzyni, kde byl Pelta od minulého pátku.
 

Miroslav Pelta a Simona Kratochvílová
Zdroj: Profimedia

Miroslav Pelta je pravděpodobně hlavní personou velkého vyšetřování v kauze rozdělování dotačních programů. Rozdělování dotací podle policejních dokumentů ovlivňoval společně s náměstkyní ministerstva školství mládeže a tělovýchovy Simonou Kratochvílovou ve svůj prospěch nebo ve prospěch svých blízkých.

Obvinění v kauze čelí i Fotbalová asociace ČR jako právnická osoba. Ta ale odmítla, že by s dotačními zdroji špatně zacházela. Peníze jsou podle jejího vyjádření rozdělovány transparentně a jejich využití je důkladně kontrolováno.

Za zneužití pravomoci stanoví trestní zákoník základní sazbu jednoho až pěti let let vězení, s vyšší škodou se ale sazba může zvýšit na pět až 12 let. Za sjednání výhody hrozí půl roku až tři roky odnětí svobody, za porušení povinnosti při správě cizího majetku se škodou velkého rozsahu lze uložit dva až osm let vězení.

ram TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.5. | 12:33 Petr Kelenda
21
To je tady v ČR normální. Jak chytí nějaké velké zvíře např.Pelta a ...
11.5. | 13:24 pichav
-4
☝ NEHRAL ON GOLF ??? NA TE FOTCE VYPADA JAK !!!! TELO MEHO NEPRITELE !!!!!! ...
11.5. | 19:48 Oldřich Schejbal
5
Náhlasit nevhodný komentář
Nic jiného se ani čekat nedalo, chudáček se zhroutil, celou dobu se hroutí náš fotbal z peltoberbrovin. Tak ho chudinku pusťte, ať může dále s estébákem pokračovat ničit fotbal.
11.5. | 19:44 kocourkovamama
5
Náhlasit nevhodný komentář
Všichní zlodějský prasáci když se dostanou do šatlavy,maji najednou velký zdravotní problémy.Já bych je popravila.
11.5. | 19:25 Radek Trnovec
3
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo je Pelta? On Ještě žije?
11.5. | 18:03 koxkum
5
Náhlasit nevhodný komentář
Normální stav v českém banánistánu.Zlodějům se do basy holt nechce.Každý kriminálník co si jde svoje odsedět,si zasloží více úcty než tihle vyčůraní zloději v límečku.Právníci je z toho stejně dostanou.Je to výsměch české jurisdikci.To tady zavedli modří ptáci.
11.5. | 17:48 jkazatel
5
Náhlasit nevhodný komentář
Chtělo by to čínský způsob. Z nemocnice by šel rovnou na popravu. Za tisícovku tě tahají po soudech, za miliony tě pochválí a jsi beztrestný. Za lež tě platí královsky, za pravdu by tě popravili. Novodobá morálka globalistů.
11.5. | 17:25 pichav
-4
Náhlasit nevhodný komentář
☝ NEVIM NA CO HRAJE !!!! ASI NA NIC !!!! TAKOVY SPORTOVNI UCHYL NA NIC HRAT JISTE NEUMI !!!! TAK PLACNOUT OBCAS MISTO DO MICUDY NA BUBEN BY MOHL UMET !!!!!!!! ALE ON MU ZAHRAJE PO GOLFU !!!! SAM FRANCIS LAI !!!! NAD TELEM MEHO NEPRITEL !!!! TO BUDE FILMECEK !!!! REMAKE ☝
11.5. | 17:16 Ladislav Bartošek
8
Náhlasit nevhodný komentář
Na co to hraje.
11.5. | 17:13 pressmarli
9
Náhlasit nevhodný komentář
Takových hochů už bylo, co je změna prostředí zázračně vyléčila. Namátkou svalovec Marek Vít, co nějak ani chodit nemohl, fotbalový mág Starka stále naživu, rakovinné bujení svoboda zastavila...Lapák nóbl povahám neprospívá, zanedlouho se Pelta svobodně oklepe. Ani Janoušek se za mříže nevrátí....
11.5. | 16:46 Vavřička Jan
8
Náhlasit nevhodný komentář
Pelta je vychcánek, ale Bergr ho předežene. To je teprve šíbr . Udajně byl agentem STB. Český fotbal má smůlu na šéfy.
11.5. | 16:31 Roman Skala
1
Náhlasit nevhodný komentář
Červenka je svinstvo.