Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.6. 2017 19:09
aktualita už je mu asi lépe

Pelta je venku! Bývalého předsedu FAČR propustili na svobodu

Zdroj: TV Nova

V úterý se českými médii prohnala zpráva o tom, že Miroslav Pelta rezignoval na funkci předsedy FAČR a dnes přišla další zásadní zpráva. Bývalý předseda fotbalové asociace byl propuštěn z vazební věznice. Informaci, kterou jako první přinesl Deník Sport, Českému rozhlasu potvrdila tisková mluvčí brněnské vazební věznice.

Peltu poslal do vazby na počátku května Obvodní soud pro Prahu 1 kvůli obavám, že bude ovlivňovat svědky a opakovat trestnou činnost. Senát pražského městského soudu však dnes v neveřejném zasedání dospěl k závěru, že podmínky pro první z důvodů vůbec nebyly splněny a druhý důvod už pominul.

 

"Mohu potvrdit, že jsme dostali příkaz k okamžitému propuštění. Obviněného čeká standardní propouštěcí proces, který trvá jednu až dvě hodiny," uvedla mluvčí bezpečnostního sboru Kučerová.
 

Kriminalisté stíhají Peltu, bývalou náměstkyni ministerstva školství Simonu Kratochvílovou a někdejšího ředitele ministerského odboru Zdeňka Břízu za zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Obvinění čelí i FAČR jako právnická osoba.

V úterý vyšlo najevo, že Pelta zaslal z vazby rezignaci na svou funkci šéfa FAČR. Učinil tak proto, že na páteční valné hromadě nebyl zvolen nový předseda asociace, a obviněný Pelta tak zůstával v jejím čele. Dvaapadesátiletý muž, který vedl FAČR od roku 2011, byl původně jediným kandidátem na post předsedy, avšak po zadržení policií kandidaturu stáhl. Po jeho odstoupení asociaci nadále dočasně vedou místopředsedové Zdeněk Zlámal a Roman Berbr.

Ve vazbě skončila kromě Pelty i Kratochvílová, která zatím v cele zůstává. Její stížnost soud ještě neprojednal.

Podle informací médií se trestní kauza týká mimo jiné dotací v hodnotě 454 milionů korun, které se nerozdělovaly podle zákonných kritérií. Pelta s Kratochvílovou se na jejich směřování údajně domlouvali nezávisle na jednání expertní komise, a to například v bytě v centru Prahy, který za tím účelem Pelta pronajal.
 

Kriminalisté se domnívají, že si šéf českého fotbalu zmanipulovanými dotacemi zajišťoval opětovné zvolení do funkce, získával sponzory pro svůj jablonecký fotbalový klub a upevňoval svůj vliv.

 

mm, ČTK TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

7.6. | 16:11 jaroslav fojtík
10
pichav - samozrejme ze v kalichu se da procestovat strop a neni to ani nahoda ...
7.6. | 14:51 pichav
-17
☝ KDYBY SI TI NEDOCVAKLA !!!! DALI DOHROMADY VIC HLAV !!!! A ASPON JEDNA BY JIM ...
7.6. | 22:40 pressmarli
4
Náhlasit nevhodný komentář
Po prvním šokujícně okázalém dějství následuje Peltovo propuštění do vhodnější péče, ten se stáhne do ústraní, děj pokračuje omilostněním chorého, který v závěru zázračně ožje a zažádá(?) o tučné odškodné. Obehraná fraška pro kastu vyvolených, kterých není v tomto státě málo....
7.6. | 19:17 Jaroslav Přibyl
5
Náhlasit nevhodný komentář
co bude dál NIC
7.6. | 18:34 Oldřich Schejbal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Penííííze....., tak teď by ho tam mohl vystřídat ten ještě větší "škodič" fotbalu, soudruh StB.
7.6. | 17:11 vlada-2222
6
Náhlasit nevhodný komentář
Stalo se přesně to,co asi každý čekal.U nás spravedlnost, normálním lidem,radost neudělá.Je to všechno k poblití,bez napití
7.6. | 16:12 jaroslav fojtík
5
Náhlasit nevhodný komentář
Cekal nekdo spravedlnost? Lumpenrepublik Czech!
7.6. | 16:11 jaroslav fojtík
10
Náhlasit nevhodný komentář
pichav - samozrejme ze v kalichu se da procestovat strop a neni to ani nahoda ze kulicka malo se zavane do ceho a taky pes ma zavit jako Golem proti vzniceni kapaliny!
7.6. | 15:42 Igor Gnizdo
6
Náhlasit nevhodný komentář
Zjistilo se, že podle afgánského právního systému je nevinný.
7.6. | 14:51 pichav
-17
Náhlasit nevhodný komentář
☝ KDYBY SI TI NEDOCVAKLA !!!! DALI DOHROMADY VIC HLAV !!!! A ASPON JEDNA BY JIM !!!! DOCVAKLA !!!!! PRISLI BY NA TO !!!! CO JSEM VYRESIL UZ DAVNO !!!! ZE JEHO SPRAVNE A LEGALNI JMENO JE !!!! PENALTA !!!! JENZE SE PREDVADI POD PSE UD ONYM EM !! PELTA !! KDYBY JIM DOCVAKLO !!! NEVYCVAKLI BY HO !!!! ☝
7.6. | 14:35 Petr Kelenda
9
Náhlasit nevhodný komentář
Tohle je korupcestán ve středu Evropy.Ukradneš 10 tis,potom dostaneš 6 let natvrdo.Ukradneš 10 mil,tak je podmínka s pokutou.
7.6. | 14:33 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zřejmě to položil