Publikováno 10. 8. 2017
Rozhovor Konkurence v Rangers

Pavelec o hvězdném Lundqvistovi. Bude chtít vyhnat Švéda z brány?

Zdroj: TN.cz

Hned na začátku července se Ondřej Pavelec dohodl na nové smlouvě v NHL. Nezůstal však ve Winnipegu, ale přestoupil do New York Rangers. Tam však má silného konkurenta. Tím je švédská jednička Henrik Lundqvist. Bude ho chtít připravit o brankářský trůn? Nejen o tom mluvil v rozhovoru pro Nova Sport během rozlučky Martina Havláta v Brně.

Z nového angažmá měl reprezentační gólman radost. "Jsem moc rád, že to dopadlo takhle, že je to zrovna New York Rangers. Naštěstí jsem měl rychle jasno o tom, kde budu hrát a nemusel jsem čekat celé léto," pochvaloval si Pavelec.

 

 


Pavelec bude mít v Rangers silnou konkurenci. Jasnou jedničkou je v týmu nestárnoucí Henrik Lundqvist. Je reálná šance, že ho kladenský rodák vytlačí z brankoviště? "O tom bych se nebavil, je srpen a je na to příliš brzy. Chci se co nejlépe ukázat na kempu a v sezoně odchytat co nejvíce zápasů. Kolik jich bude, to uvidíme," pokračoval Pavelec.

 


Léto si teď český gólman zpestřil rozlučkou Martina Havláta, na které si před vyprodanou brněnskou halou sám zachytal. "Je to skvělé, je to Brno a to snad nikdo nemůže čekat nic jiného. Hokej je celkem dobrý, ale na ledě je velké horko. Myslím, že si to všichni užívají," dodal během exhibičního utkání.

lju TN.cz