Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.5. 2018 13:46
fotbal smutné vzpomínky

Srdcař, bojovník! Nechápu, jak se to mohlo stát, říká Perglův masér

Tomáš Stránský a Pavel Pergl
Zdroj: Profimedia

Ve Spartě strávil dlouhých 21 let a pod rukama mu tak prošla celá řada fotbalistů. Včetně obránce Pavla Pergla, který si dobrovolně sáhl na život. Šokující zpráva o smrti bývalého hráče Sparty zasáhla i Tomáše Stránského - maséra, který na letné zažil skoro všechno...

Masér je v každém fotbalovém klubu oblíbeným parťákem. Hráčům napomáhá zbavit se svalové únavy po těžkých zápasech a pochopitelně s nimi i hovoří. Často se tak stává i jakýmsi psychologem, protože hráči se mu často svěřují s tím, co je trápí.
 

"Dozvěděl jsem se to včera od Davida Bičíka a vůbec sem nečekal, že by se něco takového mohlo stát," prozradil Stránský, který ve Spartě působil dlouhých 21 let.

Tomáš Stránský
Zdroj: Profimedia Stránský společně s Davidem Lafatou a Davidem Bičíkem.

Stránský se Spartou desetkrát slavil ligový titul a zažil například i osmifinále Ligy mistrů proti italskému AC Milán. Právě v té době prožíval Pavel Pergl ve Spartě svá nejslavnější léta.
 

"Vzpomínám na něj samozřejmě v dobrém, protože Pavel byl srdcař, velký bojovník a dříč. Je to opravdu velká ztráta, nejen pro fotbal," líčí Stránský a vzápětí doplňuje, jak se Pergl choval v kolektivu.
 

15

Galerie: Pavel Pergl

Zdroj: profimedia.cz

Pavel Pergl

Hodnocení:

"V kabině byl mezi spouhráčema oblíbený, protože se choval jako profík. Nevyhledával samotu a nikdy s nikým neměl problémy," charakterizuje jeho vlastnosti Stránský, který letos v březnu oslavil třiapadesáté narozeniny.

 

Pavel Pergl není v poslední době bohužel jediným fotbalistou, který si dobrovolně vzal život. V loňském roce stejný osud potkal Františka Rajtorala a Davida Bystroňe, kteří se proslavili hlavně v dresu Viktorie Plzeň.
 


 

"Vůbec to nechápu. Ať je to mladý kluk, nebo starší člověk, fotbalista, nebo dělník. Přemýšlel jsem nad tím i když se to stalo těm klukům z Plzně. Opravdu to nechápu. Je to hrozné." dodává Stránský, který v současné době působí v soukromé ordinaci sportovního centra v pražské Libni.

Tomáš Stránský
Zdroj: Profimedia Masér Tomáš Stránský děkuje fanouškům...

Tomáš Stránský - masér a miláček sparťanských fanoušků, který působil ve Spartě dlouhých 21 let. Jeho mise v letenském velkoklubu skončila v roce 2017 příchodem italského kouče Andrey Stramaccioniho.

mm TN.cz