Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 6. 2017
novinka přísné opatření

Patnáct let vězení za dres Barcy! V Saúdské Arábii platí nový zákon

Barcelona otočila duel s PSG
Zdroj: Profimedia
Barcelona otočila duel s PSG

Být fanouškem Barcelony může být velmi strastiplné. A to především v Saúdské Arábii. Nově tam totiž platí nařízení, podle kterého za nošení dresu katalánského klubu hrozí pokuta a navíc patnáctileté vězení.

Pro evropského fanouška je to asi těžko pochopitelné. Pokud si ale v Saúdské Arábii vezmete na sebe barcelonský dres, vystavujete se velkému riziku.
 

A to kvůli logu katarského sponzora, které nosí barcelonští hráči na hrudi. Katar, coby země podporující ISIS, je totiž v nemilosti u jiných států. Mezi nimi je i Saúdská Arábie, kde dokonce schválili zákon, dle nějž je oblékání barcelonského dresu trestným činem.

 

Pokud byste si mysleli, že takový prohřešek proti zákonu by byl potrestán jen nějakou drobnou pokutou, byli byste hodně na omylu.

Peněžní sankce sice opravdu hrozí, ovšem ve výši v přepočtu přes tři a půl milionu korun. To by ale ještě bylo to mírnější. Hříšník by totiž čelil hrozbě odnětí svobody na patnáct let.
 

Příznivci Barcelony tak musí čekat na dresy s novým logem, nebo si vzít starší verzi.

msl TN.cz

Diskuze

10.6. | 20:45 klubstratovarius
1
Náhlasit nevhodný komentář
TV NOVA - zlepšete sportovní zpravodajství, nebot pořád dokola sledovat americké soutěže už málo koho baví. Taady jsme v Evropě a Evropské soutěže totálně TV NOVA opomíjí. Když nezapomenu, tak samozřejmě přepínám na Branky body vteřiny na ČT, ale když nestihnu, tak u sportu na Nově pláču :)
10.6. | 20:44 klubstratovarius
1
Náhlasit nevhodný komentář
TV NOVA nám zase předvedla sportovní zprávy - něco o americkém basketbalu, něco o americké hokejové lize, něco o amerických nascar závodech a na závěr americká soutěž v baseballu .... o mistryních světa v hokejbalu nic .... neskutečné sportovní zpravodajství na TV NOVA . UF tady jsme v Evropě