NHL Hokejový večer

Pastrňákův gól znovu nestačil. Trefil se i Vrána, bodovali i další!

David Pastrňák
Zdroj: NHL media

David Pastrňák bodoval ve čtvrtém zápase v řadě a ve druhém po sobě skóroval. Ani tak to znovu na výhru jeho Bostonu nestačilo. Bruins podlehli Torontu 2:3 po prodloužení. Podstatně větší radost měl ze svého gólu Jakub Vrána z Washingtonu, který pojistil výhru trefou do prázdné brány. Po jedné asistenci si pak připsal Martin Hanzal z Dallasu a Tomáš Nosek z Vegas.

Čtyři zápasy v řadě, čtyřikrát minimálně asistence, čtyři vstřelené góly a z toho dva ve dvou utkáních po sobě. Taková je aktuální bilance Davida Pastrňáka, nejproduktivnějšího hráče Bostonu Bruins. Znovu ale jeho trefa v utkání na ledě Toronta na výhru nestačila.

Medvědi podlehli Maple Leafs 2:3 v prodloužení. Rozhodující branku dal Marleau. Vše začalo právě u Pastrňáka, který chyboval. "Snažil jsem se prosadit jeden na jednoho. Chtěl jsem si ho (Mitchella Marnera) obhodit, ale trefil jsem jeho brusli. Navíc, když jsem se kolem něho obtáčel, upadl jsem přes jeho nohu a už jsem ho nebyl schopen chytit. Měl jsem smůlu," řekl český talent po zápase.

Velmi atraktivní zápas sledovali diváci v Capital One Aréně ve Washingtonu, kam dorazil Pittsburgh. Pozornost byla ubírána zejména na další souboj kapitánů Ovečkin vs. Crosby. První jmenovaný jednou asistoval, druhý nebodoval. Capitals vyhráli nad Penguins 4:1. Vítězství pojistil gólem do prázdné brány útočník Jakub Vrána.

Do statistik se zapsal také Martin Hanzal z Dallasu. Jeho tým v klidu porazil Islanders 5:0. Čtrnácti úspěšnými zákroky se o čisté konto postaral Ben Bishop. Na první gól Vegas v utkání s Winnipegem přihrával Tomáš Nosek. Golden Knights porazili Jets 5:2.

Už včera se NHL částečně přesunula na víkend do Evropy. Konkrétně švédský Stockholm hostí Colorado a Ottawu. V prvním ze dvou utkání porazili Senators svého soupeře 4:3 v prodloužení. Rozhodující gól dal v čase 60:59 Mark Stone