NHL Hokejová noc

Pastrňákův gól pomohl Bruins k bodu, Kaše rozhodl zápas!

David Pastrňák
Zdroj: NHL media

Pouze pět zápasů bylo na programu NHL a ve dvou z nich se gólově prosadili Češi. Za Boston skóroval David Pastrňák, jehož tým i díky tomu dosáhl na bod proti Philadelphii, která nakonec vyhrála 4:3 v prodloužení. Jedinou branku Tampy Bay dal Ondřej Palát. Lightning ale prohráli s Nashvillem 1:4.

Flyers byli od začátku lepší, ale ve třetí části se podařilo Pastrňákovi během přesilové hry snížit a čtyři vteřiny před koncem základní hrací doby vyrovnal Patrice Bergeron.

V souboji Bostonu a Philadelphie byla vůbec vidět česká jména. Vedle branky Davida Pastrňáka byly do statistik zapsány i dvě asistence Jakuba Voráčka. Gólman Petr Mrázek pochytal 36 střel soupeře. Vítěznou trefu zařídil Giroux.

Tampa Bay doma nestačila na rozjetý Nashville. Podlehla mu 1:4. Jediným úspěšným střelcem Lightning byl český útočník Ondřej Palát.

Ondřej Kaše rozhodl o výhře Anaheimu nad Coloradem, když se trefil po minutě a půl od začátku prodloužení. Ducks vyhráli nad Avalanche 4:3.