Publikováno 10. 9. 2017
Hvězdy Bez smlouvy

Pastrňák vs. Jágr ve WSM lize? Mladý talent oblékl dres Havířova!

David Pastrňák
Zdroj: Profimedia
David Pastrňák

Zatímco se české hokejové soutěže už rozjely, nový ročník NHL se stále teprve blíží. A stále jsou tu nezodpovězené otázky. Českého fanouška nejvíce zajímá, kde bude hrát dál Jaromír Jágr, ale také talent David Pastrňák. Není ani vyloučeno, že proti sobě nastoupí ve WSM lize.

Včera odstartovala WSM liga, tedy druhá nejvyšší česká liga. Fanoušci v Edenu nemohli uvěřit svým očím. Na ledě se totiž s týmem Havířova rozcvičoval v zápasovém dresu David Pastrňák. Velký talent a nejlepší český hokejista loňské sezony tak znovu oblékl dres týmu, ve kterém vyrůstal. Do zápasu však nezasáhl. Zatím…

 


A důvod? „Nečekal jsem, že tu ještě touhle dobou budu. Ale jak jsem zjistil, že se jednání o nové smlouvě protahují a blížil se pro Havířov start sezony, tak jsem vymýšlel, jak se toho stát nějak součástí. Jak něco podniknout. Bohužel mi to letos domů nevyšlo, tak jsem si chtěl alespoň pokecat, užít si s klukama a oni mi to tímto způsobem umožnili. Děkuju,“ řekl Pastrňák v rozhovoru pro iSport.

 

Pastrňák stále překvapivě čeká na novou smlouvu od Bostonu a jednání se táhnou už příliš dlouho. Ani tak to ovšem nevypadá, že by jednadvacetiletý mladík v Bruins nepokračoval. I když je tu čistě teoreticky možnost, že by opravdu nový kontrakt neprodloužil. Vždyť na to má čas už jen do začátku října, pak už to dle pravidel nebude v jeho případě možné.

 

AZ Havířov a Pastrňák
Zdroj: facebook

 

A tak existuje (byť velmi malá) šance, že by se Pastrňák mohl v některém utkání Havířova skutečně objevit. „To se bohužel asi nestane. Ale nikdy neříkejte nikdy,“ nevyloučil zcela úplně Pastrňák tuto možnost. Pro fanoušky druhé nejvyšší soutěže by se ale mohl splnit sen – mohli by vidět souboj Jágr vs. Pastrňák.

 


To, že se Jaromír Jágr oblékne znovu do kladenského dresu, je však více pravděpodobnější, než že uvidíme v nadcházejících týdnech či měsících hrát Pastrňáka za Havířov. Nicméně, ve včerejším prvním utkání Kladna proti Kadani Jágr nehrál. Přihlížel jen z tribuny po boku své partnerky Veroniky Kopřivové. 

lju TN.cz