Publikováno 5. 10. 2018
nhl noční zápasy

Pastrňák si spravil chuť! Boston po debaklu vypráskal Buffalo

David Pastrňák

Hokejisté Bostonu zapomněli na úvodní sedmigólovou nálož, kterou jim připravil Washington a v dalším zápase si jednoznačně poradili s Buffalem, které porazili 4:0. Jeden gól si připsal i český útočník David Pastrňák, kterému nahrál David Krejčí.

Debutu v nejslavnější hokejové lize se dočkali beci Detroitu Filip Hronek a Libor Šulák. První start jim ale pokazil Columbus, jenž Red Wings udolal 3:2 v prodloužení.

Pastrňák obstaral v 37. minutě třetí gól Bruins, když mu před branku nahrál z pravého kruhu Krejčí. Nikým neobsazený Pastrňák si puk v klidu zpracoval a zamířil přesně pod horní tyč. Forvard Brad Marchand byl u všech akcí Bostonu a nasbíral čtyři nahrávky. Bruins se oklepali ze středečního debaklu 0:7 ve Washingtonu. V dresu Buffala si odbyl premiéru útočník Vladimír Sobotka, při jehož vyloučení padla druhá branka hostů.

Gól Davida Pastrňáka VIDEO:

Pittsburgh šel proti Washingtonu do vedení už ve druhé minutě, ale Capitals na rozmezí čtvrté a páté minuty stačilo pouhých 48 vteřin na obrat. První gól obstaral Vrána pohotovým zakončením, když se k němu od zadního mantinelu odrazila nepřesná střela Nicklase Bäckströma. Odchovanec pražských Letňan si z duelu odnesl tři plusové body do statistiky plus/minus. Za Pittsburgh zaznamenal asistenci útočník Dominik Simon.

Střední útočník Radek Faksa si připsal nahrávku u vítězné trefy Dallasu, který si poradil s Arizonou 3:0. Přihrávkou dopomohl k triumfu Chicaga v Ottawě forvard David Kämpf. Blackhawks uspěli 4:3 v prodloužení. Asistoval i útočník Filip Chytil, New York Rangers však podlehli Nashvillu 2:3.

Výsledky NHL:

Buffalo - Boston 0:4, NY Rangers - Nashville 2:3, Pittsburgh - Washington 7:6 v prodl., Carolina - NY Islanders 1:2 v prodl., Detroit - Columbus 2:3 v prodl., St. Louis - Winnipeg 1:5, Dallas - Arizona 3:0, Colorado - Minnesota 4:1, Ottawa - Chicago 3:4 v prodl. Utkání Vegas - Philadelphia se ještě hraje.

Buffalo - Boston 4:0

Carolina - NY Islanders 1:2 pp

Pittsburgh - Washington 7:6 pp

Detroit - Columbus 2:3 pp

NY Rangers - Nashville 2:3

Ottawa - Chicago 3:4 pp

ST. Louis - Winnipeg 1:5

Dallas - Arizona 3:0