Publikováno 20. 4. 2017
nova sport noc v nhl

Pastrňák s Krejčím krok od vyřazení! Hanzal dal gól St. Louis

Martin Hanzal

Čtvrtý zápas 1. kola play off NHL mezi Bostonem a Ottawou rozhodla jediná branka. Tu vstřelil útočník Senators Bobby Ryan a kanadský tým tak vede sérii už 3:1. V souboji Západní konference mezi St. Louis a Minnesotou se více radoval Martin Hanzal, který gólem na 2:0 pečetil výhru svého týmu.

Minnesota odvrátila konec sezony zejména díky výbornému výkonu gólmana Devana Dubnyka, který pochytal všech 28 střel. Naopak jeho protějšek Jake Allen se podepsal pod úvodní gól zápasu, když jeho rozehrávku zachytil u mantinelu Charlie Coyle a poslal puk do odkryté klece. Pojistku přidal Hanzal ve druhé třetině přesnou střelou z mezikruží nad lapačku.

Gól Martina Hanzala do sítě St. Louis VIDEO:

Jediný regulérní gól vstřelil v Bostonu ve 46. minutě Bobby Ryan. V polovině zápasu se radovali z úvodní branky i domácí, ale rozbor u videa odhalil, že akci předcházel ofsajd a trefa byla odvolána. Vícekrát už Boston Craiga Andersona nepřekonal a hostující brankář si za 22 zásahů připsal čisté konto.