Publikováno 2. 12. 2017
NHL Nova Sport 1

Pastrňák proti Voráčkovi dnes živě: Prohrají Flyers podesáté v řadě?

David Pastrňák a Jakub Voráček

Už dnes večer čeká fanoušky NHL další zápas ve skvělém čase. Souboj Philadelphie a Bostonu začíná na stanici Nova Sport 1 v 19:05. Předzápasové studio začíná o deset minut dříve. Ukončí Flyers s Jakubem Voráčkem bídnou sérii devíti proher v řadě? Nebo bude pokračovat vzestupná forma Bostonu s Davidem Pastrňákem?

K vidění bude nejproduktivnější Čech v NHL Jakub Voráček na straně domácích a v týmu hostujícího Bostonu nebude v sestavě chybět nejlepší český střelec v soutěži David Pastrňák. Diváci se však nedočkají Radka Gudase, kterému ještě stále nevypršel desetizápasový distanc.

Otazník nad startem stále visí u Davida Krejčího, který je zraněn a pravděpodobně hrát nebude. Brankář Michal Neuvirth nejspíše bude znovu plnit jen roli náhradníka. I tak je o co stát. Zápas začíná v 19:05 na stanici Nova Sport1.

A názor hokejového experta ze sázkové kanceláře Fortuna?

Logo Fortuna

Zápas Philadelphie s Bostonem je pro tuzemského fanouška nesmírně atraktivní záležitostí, proti sobě se totiž představí dva nejlepší a zároveň nejproduktivnější čeští hráči současnosti. V aktuálně lepším rozpoložení je David Pastrňák. Jeho Boston se po rozpačitém vstupu do soutěže zvedá, z předešlých šesti utkání dokázal hned pětkrát (včetně prodloužení) dovést zápas do vítězného konce. Naposledy hokejisté Bostonu dokonce porazili na podzim výtečnou Tampu (3:2).

Za vzestupem mužstva stojí návrat opor do sestavy „Medvědů“. V posledních dnech se k týmu připojili Krejčí, Marchand a Chára. Start českého útočníka není dnes jistý, protože jej pořád trápí záda, ale kapitán Chára a možnost dát dohromady elitní útok (Marchand – Bergeron – Pastrňák), dodá týmu na síle i zkušenostech. Skvělá čísla si i nadále drží ruský gólman Chudobin. Philadelphie s Jakubem Voráčkem naopak zažívá trápení. Český útočník je sice nejproduktivnějším hráčem klubu, ale rád by osobní statistiky vyměnil za bodové zisky. V posledních devíti zápasech v řadě Letci pokaždé prohráli, pětkrát z toho v prodloužení.

Mužstvu chybí potrestaný obránce Gudas, s výjimkou prvního útoku a několika světlých výjimek se tým trápí i v koncovce. V posledních zápasech navíc přestala fungovat Philadelphii defenziva, šestkrát po sobě inkasoval domácí celek tři a více branek. Týmu se nedaří rovněž v oslabení, kde je hodně podprůměrný (75,3%). Domácí celek tak prodlouží sérii neuspokojivých výsledků a nezvítězí v normální hrací době ani podesáté v řadě. Vzhledem k tomu, jak si vedou Letci v prodloužení, lze zkusit výhru Bostonu do rozhodnutí.