Aktualizováno 14.10. 2018 08:45
NHL Hokejová noc

Pastrňák dal hattrick. První gól si zapsal Hronek, skóroval i Simon!

David Pastrňák

David Pastrňák hattrick, Filip Hronek premiérový gól v NHL, první letošní branka Dominika Simona a Radka Faksy. Tak se dá shrnout vydařená česká noc v nejlepší hokejové lize světa. Gólman David Rittich navíc vychytal svému Calgary výhru na ledě Colorada.

Vše odpálil David Pastrňák, který byl v utkání s Detroitem k nezastavení. Právě on otevřel v poslední minutě první části skóre. Poté přidal ještě dvě branky a pomohl Bruins k vysoké výhře 8:2 nad Detroitem.

Za domácí si zapsal i dvě asistence David Krejčí. Kdo se však skvěle uvedl na druhé straně, byl obránce Filip Hronek. Ten nastoupil v první obraně a dostal příležitost i na přesilovkách. Jednu proměnil ve svůj premiérový gól v NHL.

Pittsburgh na ledě Montrealu začal dobře. Český útočník Dominik Simon poslal Penguins ve 4. minutě utkání svůj tým do vedení. Po něm zvýšil ještě Kris Letang, ale od té doby kralovali Canadiens. Zásluhu na povedeném obratu měl zejména Slovák Tomáš Tatar, který dal dva góly a jeho tým vyhrál 4:3 po nájezdech, ve kterých rozhodl Byron.

Pod výhru Dallasu 5:3 nad Anaheimem se podepsal jednou brankou také útočník Radek Faksa, který završil skóre trefou do prázdné brány. V zápase Tampy Bay a Columubusu si zase zapsal jednu asistenci Ondřej Palát a jeho Lightining rozdrtili Blue Jackets v poměru 8:2.

V brankovišti Calgary úřadoval český gólman David Rittich. Ten si v zápase v Coloradu připsal 24 úspěšných zákroků a jeho Flames si odvezli výhru 3:2 po prodloužení, které ukončil Johnny Gaudreau.