Hokejový zázrak Obrat z 0:5

Partizánske Nagano: 5 vteřin před koncem prohrávali, přesto vyhráli

Radost slovenských hokejistů
Zdroj: facebook

Prohrávat pět sekund před koncem a stejně vyhrát? I to je možné. Podařilo se to ve druhé slovenské hokejové lize Partizanske. Zážitek je ještě umocněný faktem, že domácí tým prohrával už 0:5.

Famózní obrat se Partizanské podařilo v devátém kolem v zápase se Senicou. Když ale byl po první třetině stav 0:5, nikdo nevěřil ve výhru domácího celku.

Ten se však nevzdal a zabojoval. Deset sekund před koncem byl stav už 4:5 a buly v útočné třetině. Čtyři sekundy před koncem se povedl zázrak a Partizanske vyrovnalo. Celá hala si myslela, že zápas půjde do prodloužení.

Proti byl ale střelec vyrovnávacího gólů. Buly rozehrál dopředu, a od modré čáry vypálil dělovou ránu. Brankář ale pravděpodobně už hře nevěnoval tolik pozornosti a puk pustil za svá záda.

6:5 a radost jako po vyhraném finále na mistrovství světa. Co na tom, že zbývalo odehrát ještě jednu vteřinu a vhodit buly. „V tu chvíli jsem ani netušil, co se stalo. Rozhodující gól v závěru zápasu jsem už vstřelil, ale dva určitě ne, cituje Káčera web sme.sk.

„Pocity byly neskutečné. A když jsem viděl diváky- ty kteří neodešli po první třetině, jak se radují s námi, bylo to fantastické a nepopsatelné. Takové malé Partizanské Nagano,“ snaží se situaci vystihnout hrdina zápasu.

I když hrají třetí nejvyšší slovenskou soutěž, v tu chvíli se cítili jako mistři světa. „Takový zápas ještě nezažil nikdo z nás. Je to nejlepší moment v mé kariéře. Je to až neuvěřitelné,“ radoval se trenér Adamík.

Hokejisté Partizenske přes den pracují, nebo chodí do školy. Teď se na několik dní stali hrdiny. „Na chvíli si užíváme mediální pozornost. Pro chlapce, kteří u nás hrají za pivo a klobásu, to byl velký den, o kterém budou vyprávět svým dětem a vnoučatům. Dodal Adamík.