liga mistrů 2. kolo

Pařížané rozebrali Bayern, radují se i Vaclík se Suchým v Basileji

Edinson Cavani
Edinson Cavani (vpravo) slaví gól do sítě Bayernu Mnichov

V galapředstavení jednoho týmu se proměnil souboj mezi fotbalisty Paris St. Germain a Bayernu Mnichov. Francouzi si totiž se svým německým soupeřem poradili hladce 3:0. Dařilo se i Basileji, za níž nastoupili jak gólman Vaclík, tak s kapitánskou páskou obránce Suchý.

Fotbalistům PSG vyšel už začátek zápasu. Už ve druhé minutě pronikl do vápna Neymar, všichni obránci Bayernu si všímali právě jeho, čehož Brazilec využil, poslal míč nekrytému Alvesovi a ten neměl těžkou práci.

Po půl hodině hry těžil z přihrávka Mbappého Cavani, který nekopromisně z hranice pokutového území zvýšil na 2:0. V minutě třiašedesáté pak důrazný Neymar dával už na 3:0 pro Paříž.

Radost svým fanouškům udělala Basilej, která ve velkém stylu přejela Benficu Lisabon. Stejně jako v Paříži i zde padl gól už ve druhé minutě, na přesný zásah Langa navázal ještě v prvním poločase Oberlin. Ten přidal ve druhé pětačtyřicetiminutovce ještě jeden gól, pětigólový výprask oslabenému soupeři, který dohrával od třiašedesáté minut o deseti, dovršili van Wolfswinkel a Riveros.

Naděloval také Manchester United. O čtyři góly na hřišti CSKA Moskva se podělili Martial, Mchitarjan a Lukaku, který skóroval hned dvakrát. Až v závěru mírnil debakl Kuchajev.

Doslova v poslední chvíli urvala vítězství Chelsea, která sice na stadionu madridského Atlética prohrávala po brance Griezmanna z penalty, v šedesáté minutě ale srovnal Morata a ve čtvrté minutě nastavení strhnul vedení na stranu Londýňanů Batshuayi.