Publikováno 18. 1. 2019
zoufalost to snad není možné

Pardubická mizérie trvá. Píše se 20. prohra z posledních 21 zápasů

Ladislav Lubina na střídačce Pardubic

Hokejisté Pardubic zapsali dvacátou prohru z posledních 21 utkání hokejové extraligy. Posledním nezdarem je domácí prohra s Třincem 2:5, kterou sledovalo 6500 diváků. Dynamo je beznadějně poslední, na 13. Chomutov stále ztrácí 11 bodů.

Kdysi slavný klub je v rozkladu a společně s několika kauzami tápe i na ledě. Jen pár minut drželo Dynamo krok a nepomohl ani gól kapitána Rolinka před koncem první třetiny. Oceláři totiž ve druhém dějství zase svému soupeři odskočili a zápas jistě dovedli k vítězství.

V dalších zápasech pátečního kola prolomili hokejisté Vítkovic sérii osmi nezdarů s Brnem a úřadujícího mistra zdolali 4:1. Plzeň přehrála Hradec Králové 4:0 a vyhrála pátý z posledních šesti zápasů. Olomouc zvítězila na ledě Mladé Boleslavi 4:1 a ukončila sérii čtyř porážek.

Stejný výsledek uhrála Sparta v Karlových Varech a Zlín na ledě Chomutova. Berani v 32. minutě vedli už 4:0 a po sérii pěti porážek vyhráli podruhé za sebou. Tápající Energie utrpěla sedmou porážku v řadě.

Plzeň – Mountfield HK 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 20. a 42. V. Němec, 27. Kratěna, 58. Pour.

Vítkovice – Kometa Brno 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 10. Š. Stránský, 28. Výtisk, 52. Dej, 58. Olesz – 23. Baranka.

Mladá Boleslav – Olomouc 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 4. T. Knotek – 12. Jergl, 20., 48. a 59. Strapáč.

Karlovy Vary – Sparta Praha 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky: 56. Gríger – 2. Košťálek, 46. Smejkal, 57. Blain, 59. Forman.

Chomutov – Zlín 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Branky: 34. Duda – 2. P. Sedláček, 6. Honejsek, 30. Šlahař, 32. Herman.

Pardubice – Třinec 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 18. Rolinek, 50. Cardwell – 17. Roth, 25. Polanský, 44. M. Kovařčík, 51. Marcinko, 51. Cienciala.

Liberec – Litvínov 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 13. Stříteský, 16. Redenbach – 3. Jícha, 23. Petružálek, 44. Kašpar.