Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.6. 2016 12:58
nova sport 2 gratulace

Parádní úspěch Libora Podmola: Na X-Games vybojoval zlato!

Zdroj: TV Nova

Freestyle motokrosař Libor Podmol si lepší vstup do letošních X-Games v americkém Austinu snad ani nemohl přát! Hned v první disciplíně, do které zasáhl, byl nejlepší. Moto X Step Up, tedy ve skoku do výšky, se o první místo podělil s Australanem Jarrydem McNeilem.

Podmol nemusel v průběhu skok opravovat, to ostatní v jedné z nejsledovanějších disciplín na X-Games chybovali. Společně s Australanem Jarrydem McNeilem se dostali jako jediní přes laťku ve výšce 32 stop. Ve finále oba pokusy zkazili, čímž disciplína Moto X Step Up měla dva vítěze. „Jsem moc rád, že jsem vybojoval moji první zlatou medaili na americké půdě. Je to paráda,“ prohlásil Podmol, kterého však mrzelo, že se o vítězství musel dělit. „Myslím, že to ještě může mít dohru, protože McNeil udělal chybu v předchozím skoku. Podle pravidel jsem měl vyhrát. Uvidíme.“


Freestyle motokrosaři se v Austinu potýkali s počasím, ráno a večer pršelo. Podmol ještě před startem laboroval s technikou na své yamaze. „Celý den jsme měnili řetězovou rozetu, můj manažer těšně před zahájením odjel do města koupit tu se 48 zuby, protože jsme ji neměli skladem. Po prvním skoku v závodě jsme měli devítiminutovou pauzu. Během ní musel můj mechanik rozetu na motorce vyměnit, což naštěstí zvládl. Díky tomu jsme našli ideální poměr akcelerace a rychlosti,“ popisoval Podmol, mistr světa z roku 2010.

Libor Podmol
Zdroj: Patrik Procházka Libor Podmol


V Austinu se nedařilo sedminásobnému vítězi Ronnie Rennerovi, který se dokázal dostat pouze přes 34 stop (10,363 m) a celkově skončil Američan až čtvrtý. „Už v tréninku nevypadal Renner moc dobře,“ dodal Podmol, který výsledkem navázal na rok 2013, kdy v Mnichově v disciplíně Step Up získal zlatou medaili jako první neamerický freestyle motokrosař. „Na americké půdě je výhra na X-Games asi ještě cennější, v Mnichově to ale zase bylo poprvé,“ konstatoval český freestyle motokrosař.V Austinu ho čekají další disciplíny. V sobotní Moto X Freestyle je prvním náhradníkem, po trénincích se rozhodne, zda se místo uvolní. A v neděli nastoupí Podmol do závěrečné disciplíny Quarter Pipe Best Trick, kde bude chtít opět bojovat o medaile. „Pořád přemýšlím nad tím, jestli předvést můj trik Surfer Flip, nebo jestli to dát trochu na jistotu. Rozhodnu se na místě,“ dodal Podmol.

Libor Podmol
Zdroj: Patrik Procházka Libor Podmol


Právě disciplína Quarter Pipe Best Trick celé X-Games uzavře a vy můžete českého hrdinu opět vidět v akci. Všechny závody vysílá přímým přenosem stanice NOVA Sport 2!


Harmonogram živého vysílání na NOVA Sport 2:

Pátek
23:30 Skateboard Vert

Sobota
00:30 BMX Vert
01:00 Moto X Freestyle
03:00 Skateboard Big Air 1/2
04:15 Skateboard Big Air 2/2
18:00 Skateboard Street 1/2

Neděle
00:00 BMX Big Air
02:15 Skateboard Street 2/2
18:00 Skateboard/BMX Big Air Doubles
23:00 Moto X Whip & QuarterPipe

pha TN.cz