Aktualizováno 15.4. 2018 14:25
UFC Do posledního dechu

Parádní bitva! Poirier i Gaethje dodali neuvěřitelnou podívanou

Dustin Poirier a Justin Gaethje
Zdroj: Profimedia

V Arizoně se o víkendu blýskalo. Ne že by se nad tamním pouštním prostředím prohnala bouře, ale UFC galavečer doručil opravdu třaskavou kombinaci zápasů. Postojářsky laděné duely neměly nudit a vysílaná čtveřice tento předpoklad splnila. Hlavní domácí hvězda měla pak zaručit největší podívanou a Justin Gaethje opět ukázal být sázkou na jistotu!

Existují zápasníci, jejichž cílem je pouze získat titul a stát se šampiony. Moc jim nesejde na tom, koho musí porazit ani jakým způsobem. Mezi ně se však neřadí Justin Gaethje, jehož cílem v UFC je stát se tím nejvíce násilnickým zápasníkem. Za svým cílem si jde zatím velmi přesvědčivě, protože po dvou zápasech v největší organizaci odešel vždy s bonusem za zápas večera a dokonce i kandidátem na zápas roku.
 Na Justina čekal v neděli jeho skoro jmenovec, Dustin Poirier. Dustin měl být pro Justina skvělým spolutanečníkem, jelikož ani on nerad ustupuje z akce. Výsledkem jeho zápasnického pokroku je skalp bývalého šampiona Pettise či vyrovnaná bitva s Eddiem Alvarezem. Na místě nebylo ani slovní pošťuchování či projevování neúcty k tomu druhému, oba pánové se jednoduše připravovali na tvrdou bitvu, po které se budou druhý den z postele dostávat velmi těžko a ve které bude velmi pravděpodobně prolita i krev.

Nikdo tedy na nic nečekal a hned od úvodních vteřin se do sebe oba pánové řádně pustili. Dustin používal velmi dobře ruce a jeho boxerské kombinace dělaly domácímu favoritovi značné problémy. I přes krytí se v klasickém dvojáku Justin několik tvrdých úderů schytal. Údery vracel především pomocí rychlých a přesných kopů na Dustinovu stojnou nohu. Po prvním kole dostala řádně zabrat a zbytek zápasu si ji musel již velmi pečlivě hlídat, aby ho nezradila a nestála ho výsledek zápasu.

Justin Gaethje
Zdroj: MMA Mania

Následující kola vzduchem létaly opravdu nebezpečné rány a každá z nich mohla zápas kdykoliv ukončit. Zásadní moment ale nastal na začátku čtvrtého kola. Krátce po skončení přestávky našel Dustin přesně soupeřovo odkryté místo a toho po tvrdém úderu přestaly poslouchat nohy. Znamení, že je Justin v potížích, zkušený Poirier pochytil a nemilosrdně zápas ukončil. Hned po ohlášení si řekl velmi jasně o šanci na titulový zápas:

"Toto je můj dvacátý zápas v UFC. Byl jsem několikrát dole, ale vždy jsem se dokázal dostat zpět na vrchol. Nikdy jsem si neřekl o nic, co bych si nezasloužil. Dano, Seane, Khabibe pojďme do toho. Je čas!“ vyzval prezidenta UFC Danu Whitea a aktuálně své slavnější protivníky.
 


Galavečer takto skvěle jako pro Dustina nedopadl pro legendu jménem Carlos Condit. Ten prohrál již čtvrtý zápas v řadě a bývalý prozatímní šampion zažívá nejhorší období ve své kariéře. Z výhry se tak mohl radovat Alex „Cowboy“ Oliveira, který přiznal, že Carlos byl pro něj vzor ještě v období, kdy se sportem teprve začínal.

Lukáš Zduba TN.cz