Publikováno 16. 1. 2018
Fotbal Davové šílenství

Panika na tribuně Porta: Prchejte! Ochozy začaly praskat! VIDEO

Estoril - Porto

Včerejší 18. kolo nejvyšší portugalské fotbalové soutěže přineslo velmi zajímavá utkání. Jedním z nich byl i zápas mezi posledním Estorilem proti vedoucímu celku FC Porto. Na tenhle zápas se dlouho nezapomene! Ne však kvůli samotné hře, ale kvůli tomu, co se dělo na stadiónu v Estorilu, respektive na tribuně hostů z Porta.

Zápas mezi Estorilem a Portem zůstal nedohrán. Domácí se sice už v 16. minutě ujali vedení 1:0, ale radost je přešla hned vzápětí. Rozhodčí museli zápas přerušit a odložit na neurčito. Proč? Důvodem byli velké praskliny, které se během prvního poločasu začaly objevovat v tribuně pro fanoušky hostů. Pořadatelé diváky vyzvali, ať se z polorozpadlých tribun raději přesunou na hrací plochu.

V sektoru pro hosty bylo přibližně kolem 2,5 tisíce fanoušků Porta. V konstrukci tribuny se ale v průběhu prvního poločasu začaly objevovat praskliny. Pořadatelé se tedy rozhodli evakuovat fanoušky a přesunout je na hřiště. Zápas byl následně přerušen a bude se dohrávat v náhradním termínů, na kterém se musí oba kluby dohodnout.