Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.5. 2016 16:21
video díky za všechny ty góly!

Panenka na konec! Kanonýr Toni se rozloučil s fotbalem stylově

Antonín Panenka a Luca Toni
Zdroj: Profimedia
Antonín Panenka a Luca Toni

Vyhrál titul mistrů světa, italskou i německou ligu, fanoušky má po celém světě. A v sobotu dal italský kanonýr Luca Toni svůj poslední velký gól. Oznámil totiž konec kariéry a v posledním zápase se stylově rozloučil. A radost musí mít ve Vršovicích i legendární Antonín Panenka.

Kam přišel, tam dával góly. Ať už to byla Fiorentina, Bayern, Juventus, nebo naposledy Verona. Téměř dva metry vysoký elegán to prostě ve velkém vápně uměl. Ještě v loňské sezoně, ve svých 37 letech se stal nejlepším střelcem italské ligy a zopakoval svůj devět let starý počin z Fiorentiny. 

Jenže letos už to Hellasu tolik nešlo a i samotný Luca moc dobře věděl, že hraje poslední sezonu. A tak před nějakým časem oznámil, že až do Verony přijede Juventus, nazuje kopačky v profi fotbalu naposledy.


Na to konto tenhle borec přidal ještě jeden dárek. Když před koncem první půle dostava Verona příležitost kopat penaltu, bylo jasné, že exekuce ujme Luca Toni. Brazilce Neta v brance "Staré dámy" pak pokořil excelentně zvládnutým "panenkou".

 

 
Provedení pokutového kopu, který vymyslel v roce 1976 český reprezentant tedy opět ožilo a stalo se oslavou.

ram TN.cz