Publikováno 19. 3. 2017
NHL Hokejová noc

Palát s Hanzalem asistovali. Jejich týmy přesto prohrály!

Ondřej Palát

V nočních zápasech NHL se bodově prosadili jen dva Češi. Tím prvním byl útočník Martin Hanzal z Minnesoty, jehož tým podlehl na domácím ledě New York Rangers těsně 2:3. Hanzal asistoval na vedoucí gól svého týmu. Nahrávku si také připsal Ondřej Palát z Tampy Bay, která však nestačila na Washington a prohrála 3:5.

Skóre v utkání mezi Minnesotou a New York Rangers se poprvé měnilo ve 13. minutě. To se za bránou dobře zorientoval Martin Hanzal a skvěle našel před bránou úplně volného Erica Staala. Jenže pak už měli slovo víceméně jen hosté. Ti do první části stačili vyrovnat. Ve druhé třetině po gólech Lindberga a Veseyho šli navíc do vedení. V poslední minutovce korigoval na konečných 2:3 Dumba.

Výborný hokej nabídl souboj Tampy Bay a Washingtonu. Z něj vyšli vítězně Capitals, kteří si z ledu Blesků odvezli výhru 5:3. Za domácí jednou asistoval Ondřej Palát. Za Washington nejvíce řádil T.J. Oshie, který zaznamenal hattrick a jednu asistenci, čtyři nahrávky pak měl jeho spoluhráč Nicklas Bäckstrom.