nova sport noc v nhl

Palát připravil vítězný gól, Jágrova Florida se probudila z letargie

Jaromír Jágr
Zdroj: NHL media

Český útočník Ondřej Palát v barvách Tampy přispěl v úterním utkání NHL důležitou přihrávkou na vítězný gól nad Ottawou. Tampa i díky Palátovi zvítězila 2:1 v prodloužení. Hokejisté Floridy se po pětizápasové sérii porážek konečně probrali a vyhráli 7:2 nad Torontem.

Palát bodoval ve čtvrtém utkání za sebou a Tampa na stejný počet zápasů prodloužila vítěznou sérii. V tabulce Východní konference se tak Lightning vyhoupli na deváté místo o bod před Toronto, stejný počet bodů mají i osmí New York Islanders, kteří zvítězili 3:2 v prodloužení na ledě Caroliny.

Palát přihrál na vítězný gél Hedmanovi VIDEO:

Rozhodující gól vstřelila Tampa v poslední minutě nastaveného času. Palát se dostal do úniku dva na jednoho s obráncem Victorem Hedmanem a v pravý čas mu mezi nohama vracejícího se Dericka Brassarda poslal kotouč před odkrytou branku, kterou švédský bek neomylně trefil.