Aktualizováno 27.7. 2016 11:01
liga mistrů komplikace

OZNÁMKUJTE Spartu a Plzeň po zápasech v Lize mistrů! ANKETA

Sparta - Plzeň

Představovaly si, že do odvet půjdou v lepší pozici. Ani jeden ze dvou českých klubů nedokázal v úvodních zápasech 3. předkola Ligy mistrů potvrdit roli favorita. Sparta neudržela hubené vedení proti Steaue a do Rumunska veze remízu 1:1, herně neoslnila ani Plzeň, která se protrápila k bezbrankové remíze s ázerbajdžánským Karabachem. Jak byste oba týmy oznámkovali?

Když po půl hodině po rohu skóroval Šural, na Spartě vypadalo to hodně nadějně. Letenští navíc hráli dobře a mohli klidně přidat další gól. Druhý poločas byl ale úplně o něčem jiném. Steaua začala tlačit a čtvrt hodiny před koncem vyrovnal po krásném přímáku Stanciu.

Anketa

Oznámkujte výkon Sparty proti Steaue (jako ve škole):

Hlasovalo 215 lidí.

Remíza 1:1, to není v pohárové matematice zrovna dobrý výsledek. Sparťané si postup do dalších bojů o vysněnou "milionářskou" Ligu mistrů notně zkomplikovali. Cíl do odvety jasný, Pražané musí dát gól. Bez něj si mohou nechat o postupu jen zdát.

"Nevidím to jako ztracené, to určitě ne. Musíme být nebezpečnější, než jsme byli ve druhé půli, dopředu jsme toho předvedli hrozně málo," přiznal kouč Zdeněk Ščasný. "A samozřejmě musíme dát gól, jestli chceme jít dál," dodal.

To Plzeň svého papírově daleko slabšího soupeře přehrávala, jenže v zakončení se trápila. Z devíti střel domácího týmu se k brankáři Karabachu dostala jediná. Poslední čtvrthodinu pak Viktoriáni dohrávali po vyloučení Baránka v deseti.

Anketa

Oznámkujte výkon Plzně proti Karabachu (jako ve škole):

Hlasovalo 208 lidí.

"Těžko se jim dávají góly, o tom jsme se přesvědčili sami. Věřím ale, že v odvetě dáme nějaký gól a postoupíme," doufá záložník Patrik Hrošovský.

Viktoriáni mají po bezbrankové remíze lepší pozici než Sparta. Na postup do čtvrtého předkola jim stačí v odvetě jakákoliv výhra, nebo remíza se vstřeleným gólem. Ale pozor! Ázerbajdžánský mistr umí být doma pořádně nepříjemným soupeřem.