nova sport noc v nhl

Ovečkin vstoupil do klubu 1000! Ruský kanonýr dosáhl bájné mety

Alexandr Ovečkin
Zdroj: NHL media

Bitva dvou velikánů. Tak by se dal nazvat souboj Alexandra Ovečkina a Sydney Crosbyho v utkání Washingtonu a Pittsburghu. Capitatls zvítězili 5:2, ale snad více než výhru svého týmu oslavovali fanoušci hranici 1000 bodů, kterou ruský útočník překonal. Celkem už jich má na kontě 1001.

Ovečkin na nic nečekal a už po 35 sekundách vsítil branku, která znamenala 1000. bod v NHL. To ale ruskému střelci nestačilo a ve 29. minutě přidal další gól.

Ovečkin slaví svůj 1000. bod v NHL VIDEO:

V poslední třetině přidal další gól Capitals Willliams a Penguins byli zralí na ručník. Ozval se ale Malkin, který snížil na 1:3 a po asistenci Crosbyho také Hornquist.

To ale nebylo hostům stejně nic platné a domácí Washington slavil výhru 5:2. Největší potlesk ale patřil pochopitelně Ovečkinovi.