NHL Boj o Stanley Cup

Ottawa porazila Pittsburgh těsně 2:1. V semifinále tak vede!

Ottawa vs. Pittsburgh
Zdroj: NHL media

Semifinále Stanley Cupu, respektive finále Východní konference, má za sebou první zápas série. V té se ujala vedení Ottawa, která večer porazila Pittsburgh těsně 2:1 v prodloužení. Rozhodující trefu si připsal Bobby Ryan.

Na západě vede Nashville, na východě Ottawa. Oba tyto týmy si v prvních zápasech semifinále Stanley Cupu odvezli úvodní výhru ze stadionů soupeře.

Na první branku čekali diváci v PPG Paints Areně v Pittsburghu až do patnácté minuty, ale radost jim neudělal. Padl totiž do domácí branky a zásluhu na tom měl Jean-Gabriel Pageau, jenž má v play off zatím skvělou formu (8 gólů za 13 zápasů).

Až do třetí třetiny to s Penguins vypadalo bledě. V patnácté minutě třetí části však vykřesal naději pro domácí celek Jevgenij Malkin. Ten přesně tečoval Kunitzovu střelu a pak už mohl jen zvedat ruce. V prodloužení předvedl ukázkovou rychlost a individuální akci zároveň Bobby Ryan, který se utrhl všem hráčům a kličkou do bekhendu nádherně zakončil.

Díky tomu Ottawa vyhrála na ledě Pittsburghu 2:1 v prodloužení a ujala se vedení v sérii 1:0.