Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 1. 2017
čekání jak dlouho ještě?

Otazníky kolem Rosického. Sparta naznačila, kdy se vrátí na hřiště

Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia
Tomáš Rosický

Kdy se vrátí Tomáš Rosický? To je otázka, která zajímá fanoušky pražské Sparty. Malý Mozart se záhadně zranil při svém debutu proti Mladé Bolesavi, chyběl i v derby. A zcela fit není ani teď, při zahájení zimní přípravy...

Po přestupu do Sparty stihl Rosický odehrát jen 18 minut. Letná povstala, tleskala návratu muže, který dělá fotbalovou radost. Jenže v dalším utkání Rosický už nenastoupil. Chvíli se mlžilo, pak šla Sparta s pravdou ven. Tomáš se opět zranil.
Uběhly čtyři měsíce a zdálo by se, že spasitel Sparty by mohl být zpátky. Jenže když Letenští svolali tiskovku, na které oznamují novinky, připustili, že hvězda je stále mimo tým.


„Tomáš trénoval přes svátky individuálně, pokračuje v tom i dál společně s hráči, kteří nejsou úplně fit. Nerad bych spekuloval. Možná na přelomu ledna a února by mohl pracovat naplno s týmem, ale opravdu nechci předbíhat," sdělil hlavní trenér Tomáš Požár pro klubové stránky.

Tomáš Rosický
Zdroj: profimedia.cz Tomáš Rosický

A tak kreativitu by zřejmě mohl Letné přinést odepsaný Tiemoko Konaté, kterého Sparta bere na milost. „Udělal velkou chybu, o které jsme si mysleli, že mu ji nedokážeme odpustit. Všichni jsme ale dostali čas na přemýšlení, včetně jeho samotného a uvědomili jsme si, že chybujeme všichni a zasloužíme si druhou šanci. On sice ztratil naši důvěru, ale chceme mu vytvořit podmínky, aby ji získal zpátky," vysvětluje Požár.


"Samozřejmě jsme přemýšleli i o reakci fanoušků. Chtěl bych je požádat, aby se přidali na naši stranu a dali Tiémokovi druhou šanci. On si musí získat nás i fanoušky zpět na svou stranu. Věřím, že bude pracovat tak, jak by měl pracovat hráč tak velkého klubu jako je Sparta," dodal nový hlavní trenér, který však v utkáních zřejmě nechá koučovat Davida Holoubka.

ram TN.cz