Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 2. 2018
smutné dopadlo to špatně

Osudná hlavička! Fotbalista Hullu končí kariéru, radil mu i Petr Čech

Osudný střet Garyho Cahilla a Ryana Masona
Zdroj: Profimedia
Osudný střet Garyho Cahilla a Ryana Masona

Uběhl rok od chvíle, která se stala osudná mladému záložníkovi Ryanu Masonovi z Hull City. Psal se leden 2017. Hrálo se 24. kolo anglické Premier League. Byl to bohužel poslední Ryanův zápas… Utrpěl stejné zranění, jako před lety Petr Čech. Bohuážel neměl tolik štěstí při léčbě…

Na programu byl zápas mezi Hull City a hosty z Chelsea. K nepříjemnému momentu došlo hned v úvodu zápasu. V souboji o míč se srazili Mason se stoperem londýnského klubu Garym Cahillem. O mnoho hůř ze souboje vyšel záložník Hullu. Odnesl to proražením lebky. 

Středopolaře Hullu záhy téměř deset minut ošetřovali přímo na hrací ploše, než se podrobil složité operaci. V nemocnici si nakonec pobyl osm dnů.

Jak se cítí šestadvacetiletý záložník rok po vážném úrazu hlavy?


Před rokem by jméno Ryan Mason znal málokdo. Teď se stal tváří ejdné smutné sportovní story. Za posledních 12 měsíců si toho Angličan prožil plno. Od návštěv lékařů až po poskytnutí několika nepříjemným rozhovorům médiím. Prošel si tím nejhorším, čím si fotbalista projít může. Jediné co si přál, bylo dostat se zpět na trávník. Bohužel to už se nikdy nestane. Odchovanec Tottenhamu včera přišel s vyjádřením, že se v šestadvaceti letech rozhodl ukončit profesionální kariéru. Činí tak, dle prohlášení klubu, na radu světově uznávaných neurologů a neurochirurgů.

Podpora pro Ryana Masona
Zdroj: Profimedia Podpora pro Ryana Masona

To jaké bude mít rok starý incident následky by tenkrát nikoho asi nenapadlo. Už vůbec ne stopera Chelsea, jenž ihned po zápase prohlásil: "Snažil jsem se dostat k centru a srazili jsme se hlavami. Byla to obrovská rána. Přeji mu jen to nejlepší a doufám, že to nebude nic vážného," nechal se slyšet bezprostředně po utkání druhý aktér incidentu Gary Cahill. Ten se dle slov svého trenéra Conteho ve zbytku první půle sám necítil nejlépe.


Během své rekonvalescence následně Ryan Mason v jednom z rozhovorů ocenil i pomoc Petra Čecha, který se dříve dával dohromady po podobném úrazu. Na rozdíl od českého reprezentanta se však Mason už na trávníky nevrátí.


Sám český gólman je brán v Anglii jako obrovská persona s velkým P. Je uznávám mezi několika hráči a trenéry v nejvyšší soutěži. Mason si moc cení obrovské podpory, kterou mu Čech během zotavování věnoval. "Několikrát mě přišel navštívit ke mě domů a vyjádřit podporu osobně, když jsem se necítil moc dobře," přiznal bývalý záložník Hull City.

 


Petr Čech dnes ráno na Twitter napsal:
Včera to byl smutný den pro jednoho neuvěřitelného mladíka jménem Ryan Mason. Ačkoli jeho příběh neskončil šťastným koncem, jeho odhodlání, postoj a statečnost, které ukázal během jeho zotavení, je něco, co se obdivuje a inspiruje druhé! Všechno nejlepší Ryane!

jsj TN.cz