Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 12. 2017
fotbal dozvuky ligy

Ostravě upřel rozhodčí penaltu, Krmenčíkův gól platit neměl!

Slavia vs. Ostrava
Zdroj: Profimedia

16. kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže je sice minulostí, ale jeho dozvuky se řešily ještě dnes při zasedání komise rozhodčích FAČR. Podle ní v zápase mezi Slavií Praha a Baníkem Ostrava měla v 85. minutě kopat penalta proti domácí Slavii a rozhodčí Jan Jílek tak chyboval.

Milan Baroš si v inkriminovaném zápase mohl hlasivky roztrhat, ale nebylo mu to nic platné. Právě po zákroku na něj měl Baník podle komise rozhodčích kopat penaltu proti domácím, jenže sudí Jílek byl opačného názoru. Slavia zápas nakonec vyhrála 2:1.

 

 

Komise navíc Jílkovi vytkla, že Barošovi za jeho chování po utkání neudělil červenou kartu, přestože si rozhodčí od ostravského kanonýra vyslechl nespočet nelichotivých jmen. Barošovým chováním se bude zabývat disciplinární komise, takže ten si za svoji prostořekost ještě může vyslechnout dodatečný trest.

 

 

Chybovalo se ale i jinde. V zápase Viktorie Plzeň s Jabloncem se sice domácí navrátilec do sestavy Michael Krmenčík dvakrát krásně opřel do míče a rozjásal domácí fanoušky, ale jeho druhý gól podle komise platit neměl, protože padl po ofsajdovém postavení. To však asistent Ivo Nádvorník přehlédl a branka tak platit neměla. Viktoria nakonec přehrála Jablonec 2:0.

 

 

mm TN.cz