Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 9. 2018
Hokej Slovenská extraliga

Ostrá kritika brankáře: Majitel klubu je alkoholik a mlátí hráče

Matt Hackett
Zdroj: facebook

Na Slovensko bude chtít co nejrychleji zapomenout. Kanadský brankář se zkušenostmi z NHL Matt Hackett má za sebou první působení v Evropě a rozhodně na něj nebude vzpomínat v dobrém. Vše kvůli majiteli klubu Detva, který hráčům neplatil a v některých případech je dokonce i bil.

V dresu Detvy odchytal 34 zápasů a pětatřicátý určitě nepřidá. Po působení v Minnesotě nebo Buffalu byl asi zvyklý na jiný přístup majitele klubu, než na ten, který je ve slovenské Detvě. V týmu, který hraje na Slovensku extraligu a v minulé sezoně bojoval o udržení, vládne tvrdou rukou Róbert Ľupták. A to doslova tvrdou. Občas ji totiž vztáhne i na hráče.


O všem informoval sám kanadský brankář na svém facebookovém profilu. „Nejsem typ, který si stěžuje, ale o některých věcech je nutné mluvit,“ začal Hackett své vyjádření. „Klub mi nedal výplatu za poslední dva měsíce a každý měsíc jsem se s majitelem musel hádat, abych své peníze dostal. Nikdy mi nepřišla správná výplata!“ Stěžuje si Kanaďan na platové podmínky.


Majitel byl alkoholik, který se k celému týmu choval jako k odpadu, několikrát hráče udeřil. V Kanadě by za to šel do vězení,“ pustil se tvrdě do majitele klubu Róberta Ľuptáka. Ten navíc neunesl, že chce brankářská opora jeho tým opustit.


„Dostával jsem telefonáty z jiných klubů, a každý z nich mi řekl, že má strach o můj charakter a o to, jaký jsem typ člověka. Začal jsem se tedy vyptávat a zjistil jsem, že majitel Detvy o mě roznáší zlé věci po celém Slovensku,“ stěžuje si světu.


„Nevím jak vy, ale pokud nedostanete zaplaceno a šéf se k vám chová jako k odpadu, asi byste taky nechtěli zůstávat v takové situaci. Teď mi navíc majitel volá a tvrdí, jak moc chce, abych se vrátil. Asi jsem byl opravdu špatný člověk… Něco jsem ale musel říct, protože neubližuje jen mojí šanci získat další práci, ale ubližuje kariérám 25 hráčů v jeho týmu,“ uzavřel vše Hackett.


Na celou situaci už reagoval sám Ľupták prostřednictvím oficiálních stránek Detvy. A jeho tvrzení se rozhodně neztotožňuje s tím Hackettovým. „Za služby, které brankář Hackett pro náš klub odvedl, dostal zaplacené vše, na čem jsme se domluvili. V průběhu jeho působení v týmu dostal dokonce i prémie nad rámec smluvně dohodnutých podmínek,“ hájí se majitel Detvy.


„Nerozumím, proč se teď vyjadřuje tak hanlivě na adresu našeho klubu, když v uplynulých dnech sám kontaktoval některé hráče a přes agenta i přímo vedení, že se chce vrátit,“ obul se Ľupták do brankáře.


Ľupták se navíc nechce vyjadřovat k chování Hacketta v průběhu působení v klubu. Prý mu nechce uškodit v dalším průběhu kariéry. Do budoucna mu přeje všechno dobré, otázkou ale je, jak moc bere tato slova Hackett vážně. Každopádně bude mít tato kauza určitě další pokračování

hp TN.cz