Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.8. 2017 21:49
znovu po deseti letech

Oštěpařka Špotáková získala v Londýně titul mistryně světa!

Barbora Špotáková oslavuje titul mistryně světa
Zdroj: ČTK

Česká oštěpařka Barbora Špotáková získala na mistrovství světa v Londýně zlatou medaili. Nejdelší pokus předvedla ve druhé sérii, kdy oštěp z její ruky doletěl do vzdálenosti 66,76 metru.

Šestatřicetiletá Špotáková na stejném stadionu před pěti lety získala své druhé olympijské zlato a před měsícem tady v generálce vyhrála Diamantovou ligu. Po prvním nevydařeném pokusu se ve druhé sérii vyhoupla do čela výkonem 66,76 m a zůstala tam až do konce, přestože už se nezlepšila. Ve své pravděpodobně poslední sezoně získala tak už celkově desátou medaili v součtu olympijských her, světových a evropských šampionátů.
 

Na stupně vítězů ji překvapivě doprovodily dvě Číňanky Li Ling-wej a Lu Chuej-chuej, olympijská vítězka a letošní světová jednička Chorvatka Sara Kolaková skončila až čtvrtá.
 

Kolaková se v Londýně trápila už v kvalifikaci a formu nenašla ani ve finále, kde se nedostala přes 65 metrů. Ještě hůře dopadla obhájkyně titulu z Pekingu Němka Katharina Molitorová, na niž zbylo jen sedmé místo.

 

ČTK TN.cz