Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 7. 2018
wimbledon 2018 průběžně sledujeme

Williamsová je ve finále. O osmý titul si to rozdá s Kerberovou!

Serena Williams
Zdroj: Profimedia

Angelique Kerberová se stala první finalistkou tenisového Wimbledonu. Bývalá světová jednička v dnešním semifinále na londýnské trávě porazila chybující Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska dvakrát 6:3. Ve finále se Němka utká se Serenou Williamsovou, která porazila Julii Goergesovou 6:2 a 6:4.

Serena Williamsová je opět ve finále Wimbledonu


Kerberová v prvním semifinále na londýnské trávě porazila chybující Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska dvakrát 6:3. V duelu bývalých světových jedniček bude mít Serena Williamsová proti Kerberové výhodu pozitivní bilance 6:2.

 

Šestatřicetiletá Serena Williamsová v All England Clubu vyhrála dvacátý zápas v řadě. Loni totiž kvůli očekávání potomka chyběla a předtím v letech 2015 a 2016 slavila titul. A právě předloni porazila ve finále Wimbledonu Kerberovou.
 

Kerberová je podruhé v kariéře ve finále Wimbledonu

 

Ve finále Wimbledonu si Keberová zahrála už předloni a podlehla v něm Sereně Williamsové. S Američankou si o titul může zahrát také letos. Williamsová totiž v druhém semifinále nastoupí proti jiné Němce Julii Görgesové. 

 

Výborně bránící Kerberová nutila Ostapenkovou hrát údery navíc a chybovat. Levou rukou hrající Němka vedla za necelou hodinu 6:3 a 5:1 a mířila do finále. Při prvním mečbolu ale trefila vítězka French Open 2017 Ostapenková bekhend po lajně a ještě si vynutila prodloužení. O dvě hry později ale Lotyška poslala při druhém mečbolu forhend mimo lajny a po její pětatřicáté nevynucené chybě utkání skončilo.

 

"Zůstávala jsem soustředěná na každý míč a jsem ráda, že jsem to zvládla. Jelena hraje tvrdě, výborně, a dokud neproměníte poslední míč, nemůžete si s ní být ničím jisti. Snažila jsem se dobře hýbat a vracet míče zpět," řekla Kerberová.

 

Ve finále se Kerberová pokusí navázat na Steffi Grafovou, která jako poslední německá vítězka vyhrála Wimbledon před 22 lety. "Mám tady z finále už zkušenosti a jsem nadšená a pyšná, že si zahraju o titul znovu. Jako vždy budu bojovat," řekla Kerberová, která se díky postupu do finále posune zpět do první světové desítky žebříčku WTA.

 

Kerberová je dvojnásobnou grandslamovou šampionkou, předloni ovládla Australian Open a po výhře nad Karolínou Plíškovou i US Open.

 

mm, lju, ČTK TN.cz